×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kto odmieni radomski plac?

  • Autor: UM Radom
  • 29 kwi 2014 12:06

Urząd Miejski w Radomiu ogłosił konkurs jednoetapowy na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania Placu Jagiellońskiego. To obszar zaniedbany przestrzennie i funkcjonalnie.

REKLAMA

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej pracy konkursowej, spełniającej założenia programowe opisane w regulaminie konkursu, której autor wykona na jej podstawie, dokumentację projektowo- kosztorysową. Przedmiotem konkursu jest opracowanie szczegółowej koncepcji urbanistyczno- architektonicznej Placu Jagiellońskiego w Radomiu, w obszarze ograniczonym ulicami: A. Struga, W. Pileckiego, K. Kelles-Krauza, F. Focha, Plac Jagielloński. Plac położony jest na skraju ścisłego centrum Radomia, na osi ważnego ciągu pieszego, łączącego północne dzielnice mieszkaniowe z centrum miasta.

Projekt placu winien uwzględniać jego wieloosiowość, geometrię, skalę istniejącej i planowanej zabudowy, organizować przestrzeń publiczną nadając jej charakter wielofunkcyjnego placu miejskiego. Rozwiązania przestrzenne i techniczne winny umożliwiać elastyczne wykorzystanie placu: uroczystości miejskie (również przed planowanym pomnikiem), wypoczynek, zgromadzenia mieszkańców, imprezy okolicznościowe, etc. Dopuszcza się zabudowę w północno wschodniej części placu na zamknięciu osi ul. B. Chrobrego.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie należy składać do dnia 12 maja 2014 roku do godz. 15.00 w siedzibie Zamawiającego w Urzędzie Miejskim w Radomiu w Wydziale Architektury, przy ul. Jana Kilińskiego 30, 26-600 Radom, pokój nr 224 II-piętro.

Przewidziane nagrody: Nagroda I - 8.000,00 złotych oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie, na podstawie nagrodzonej pracy konkursowej, dokumentacji projektowo kosztorysowej dla zamówienia publicznego o nazwie "Zagospodarowanie terenu Placu Jagiellońskiego w Radomiu", Nagroda II – 12.000,00 złotych i Nagroda III – 7.000,00 złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie