×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kto ożywi pustoszejące miasto-ruinę?

  • Autor: SARP
  • 08 maj 2014 13:06
Kto ożywi pustoszejące miasto-ruinę?
fot. Parallel Projections

Jak informuje SARP ogłoszono konkurs architektoniczny na rewitalizację ruin przemysłowej architektury Detroit. Przedmiotem otwartego dla projektantów i studentów z całego świata konkursu są ruiny fabryki samochodów Packard Motor Plant.

REKLAMA

Detroit to miasto-ruina, niegdyś prężny ośrodek industrialny, znany przede wszystkim z produkcji samochodów. Zadaniem w konkursie architektonicznym Reanimate the Ruins, skierowanym do architektów, inżynierów, planistów, artystów i studentów z całego świata jest rewitalizacja ruin nieczynnej fabryki samochodów, Packard Motor Plant w Detroit, z której na amerykańskie drogi wyjeżdżały niegdyś luksusowe Packardy. Teren dawnej fabryki samochodów obejmuje około 160 000 mkw., 15 budynków reprezentujących architekturę przemysłową, w których niegdyś pracowało 36 tys. osób.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu koncepcji nowego, dynamicznego węzła miejskiego, który ożywi miasto. Należy przemyśleć kwestie związane z transportem publicznym i organizacją przestrzenną, zachować części fabryki w stanie ruiny, a jednocześnie zaproponować wizję przyszłości, która ożywi Detroit technologicznie, społecznie i estetycznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie