×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kto zamiast Franka Gehry'ego zaprojektuje nowy kampus dla Akademii Muzycznej w Krakowie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 08 kwi 2022 11:57
  • Aktualizacja: 08 kwi 2022 12:16
Kto zamiast Franka Gehry'ego zaprojektuje nowy kampus dla Akademii Muzycznej w Krakowie
fot. shutterstock

Pięć lat temu projekt nowego kampusu Akademii Muzycznej w Krakowie, przygotowany przez pracownię architektoniczną Franka Gehry'ego, zwyciężył w konkursie. Finalnie projekt amerykańskiej pracowni okazał się za drogi. Akademia Muzyczna ogłosiła właśnie nowy konkurs na kampus.

REKLAMA

Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Kraków ogłosiła konkurs architektoniczno-urbanistyczny na opracowanie koncepcji nowego zespołu budynków dydaktycznych Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Celem konkursu jest uzyskanie najlepszego rozwiązania architektoniczno-urbanistycznego dla nowego zespołu budynków dydaktycznych Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie wraz z przyległym terenem, zlokalizowanym w Krakowie przy ul. Skrzatów 4. Pula nagród w konkursie 270 tys. zł.

Konkurs w który zwyciężyła pracownia "Gehry Partners LLP" Franka Gehry'ego został rozstrzygnięty na początku 2017 r. Według pierwotnych planów, uczelnia miała już w 2021 r. przeprowadzić się do nowej siedziby, której wstępnie koszt oszacowano na ok. 160 mln zł.

Przeczytaj więcej: Frank Gehry jednak nie zaprojektuje dla Akademii Muzycznej w Krakowie. Projekt okazał się za drogi

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie