×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kto zaprojektuje dla Warszawy przedmioty sztuki użytkowej?

  • Autor: UM Warszawa
  • 11 lip 2018 16:32
  • Aktualizacja: 11 lip 2018 16:42
Kto zaprojektuje dla Warszawy przedmioty sztuki użytkowej?
fot. UM Warszawa

Miasto przedłużyło termin zgłoszeń w konkursie na przedmioty sztuki użytkowej promujące Warszawę. Oferty można składać do poniedziałku, 16 lipca. Wyłonione w konkursie produkty wzbogacą ofertę stolicy podczas konferencji, spotkań z inwestorami czy na międzynarodowych targach w Monachium i Cannes.

REKLAMA

– Stolica już od kilku lat prezentuje się na targach jako miasto designu, nowatorskich pomysłów i kreatywnych twórców. Zależy nam, aby przedmioty, były wytwarzane przez warszawskich artystów, którzy czują miasto i w swoich pracach oddają pozytywne skojarzenia ze stolicą – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Przedmioty mają wywoływać niebanalne skojarzenia z Warszawą, jako miastem przyjaznym rozwojowi branż kreatywnych, twórczych mieszkańców i nowoczesnych projektów. Zgłoszony przedmiot może być zarówno upominkiem dla osób odwiedzających miejskie stoisko, jak i elementem jego wyposażenia. Można również zaproponować strój, w których wystąpią konsultantki obsługujące stoisko targowe.

Prezentowanie Warszawy poprzez przedmioty sztuki użytkowej nadaje nowy wymiar narracji o mieście – jego jakości życia, potencjale inwestycyjnym, ofercie kulturalnej i edukacyjnej, ale pokazuje także potencjał kreatywny i przedsiębiorczy warszawskich twórców. Produkty przez nich przygotowane, zawierając w sobie cząstkę miasta, są nośnikiem pozytywnych wrażeń i czynią opowieść o Warszawie ciekawszą.

To już czwarta odsłona konkursu. W poprzednich latach wyłonione zostały między innymi: perfumy MO61, miód od Pszczelarium, czekoladki Manufaktury Czekolady, bransoletki marki LiLou, cukierki z warszawskiej Manufaktury Cukierków, koszulki TCity, drewniane młynki i deski do krojenia w kształcie Pałacu Kultury i Nauki oraz notesy zaprojektowane i wyprodukowane przez markę Hellowawa, siatki na zakupy robione ręcznie w ramach projektu Warszawasza czy klocki Alfabet Warszawski firmy TuTamTu.

W konkursie mogą wziąć udział twórcy, którzy mają zarejestrowaną działalność na terenie Warszawy. Zgłoszenie ze zdjęciem i krótkim opisem produktu należy złożyć do poniedziałku, 16 lipca do końca dnia. Projekty można wysłać drogą elektroniczną na adres: Sekretariat.BRG@um.warszawa.pl lub pocztą na dysku przenośnym na adres: Centrum Przedsiębiorczości Smolna, ul. Smolna 4, 00-375 Warszawa, czy też osobiście w godzinach pracy urzędu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie