REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Który projekt wygra konkurs "Centrum Warte Poznania"?

  • Autor: PAP
  • 10 mar 2014 14:43
Który projekt wygra konkurs "Centrum Warte Poznania"?
fot. Fotolia

74 zgłoszenia z pomysłami na uatrakcyjnienie miejskiej przestrzeni zgłoszono w konkursie "Centrum Warte Poznania". Wybrane przez komisję konkursową zwycięskie projekty mają zostać ogłoszone na początku kwietnia.

REKLAMA

 - To konkurs na działania kulturalne i edukacyjne, które mają uatrakcyjnić miasto. Forma tych działań jest dowolna, ważne, żeby miały związek z kulturą i edukacją kulturalną - powiedział PAP Andrzej Łuka z Wydziału Kultury i Dziedzictwa w Urzędzie Miasta Poznania.

W trzeciej edycji konkursowa pula wynosi 350 tys. zł. Na jedno przedsięwzięcie będzie można uzyskać do 52 tys. zł. Wybrane pomysły mają być zrealizowane jeszcze w tym roku.

Projekty oceniać będzie komisja składająca się z 12 przedstawicieli władz miasta, rad osiedli oraz środowisk kulturalnych. Komisja po raz pierwszy spotka się w czwartek. Decyzję o wyborze projektów podejmie do końca marca i ogłosi ją w kwietniu. Poza środkami na realizację przedsięwzięcia, autorzy trzech najlepszych prac konkursowych otrzymają nagrody pieniężne.

Dzięki poprzednim dwóm edycjom konkursu udało się zrealizować m.in. projekty kina plenerowego na Rybakach, stolików do gier na Placu Wolności, zorganizowano też święto ulicy Gołębiej.

W poprzednich edycjach konkursu uwzględniano jedynie projekty dotyczące śródmieścia. W tym roku organizatorzy zdecydowali, że w konkursie startować będą mogły również projekty dotyczące osiedli - m.in. Starego Miasta i Jeżyce

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie