REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódź jako jedyne polskie miasto w prestiżowym rankingu National Geographic Traveler

  • Autor: UM Łódź
  • 18 lis 2021 15:14
Łódź jako jedyne polskie miasto w prestiżowym rankingu National Geographic Traveler
Łódź jako jedyne polskie miasto w prestiżowym rankingu National Geographic Traveler, fot. mat. pras.

Jedno z najważniejszych pism podróżniczych na świecie, National Geographic Traveler, doceniło metamorfozę Łodzi i poleca miasto jako jedno z 25 miejsc na całym świecie do odwiedzenia w 2022 roku.

REKLAMA

Ranking „Best of the World” to prestiżowe zestawienie miejsc, które należy odwiedzić. Przygotowuje je redakcja National Geographic Traveler w USA. To 25 hitów wybranych ze zgłoszeń nadesłanych od lokalnych redakcji tego popularnego pisma podróżniczego.

W 2022 roku wyróżniono miejsca w kategoriach: Dla Rodzin, Natura, Kultura, Przygoda i Zrównoważony Rozwój. Właśnie w tej ostatniej kategorii zwyciężyła Łódź, która jest jednocześnie jedynym polskim miastem docenionym przez NGT.

Redakcja uhonorowała Łódź za metamorfozę, którą miasto przechodzi od lat: rewitalizację poprzemysłowych terenów, nowe funkcje w zabytkowych fabrykach, wdrażanie zielonych rozwiązań, a także nasze filmowe dziedzictwo z tytułem Miasta Filmu UNESCO.

- Obecność Łodzi na liście Best of the World 2022 to wielkie wyróżnienie i wspaniała promocja dla tego jednego z najciekawszych polskich miast. Jestem pod wrażeniem tego, jak się ostatnio zmienia, jak dba o swoją postprzemysłową tożsamość, rewitalizuje dawne fabryki zamieniając je w centra życia i spotkań mieszkańców, a jednocześnie staje się liderem zrównoważonego rozwoju. Kiedyś najbardziej uprzemysłowione z naszych miast, dziś ma ambicję stać się najbardziej zielonym. Przyjeżdżajcie do Łodzi, nie będziecie rozczarowani! – mówi Agnieszka Franus, redaktorka naczelna National Geographic Polska oraz National Geographic Traveler.

Pozostałe miejsca wyróżnione w kategorii "Zrównoważony Rozwój" to Zagłębie Ruhry, Parque Nacional Yasuni w Ekwadorze, National Columbia Gorge Scenic Area (Oregon/Washington, Stany Zjednoczone) oraz Park Narodowy Chimanimani w Mozambiku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie