×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódzcy studenci ASP projektują wnętrza inwestycji Okam

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 cze 2022 11:43
Łódzcy studenci ASP projektują wnętrza inwestycji Okam
fot. mat. Okam

Firma Okam nawiązała współpracę z Instytutem Architektury Wnętrz łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Studenci przygotują aranżacje mieszkań na powstającej w centrum Łodzi Strefie Progress.

REKLAMA

  • Okam zaprosił studentów łódzkiej ASP do współpracy przy inwestycji Strefa Progress.
  • Do konkursu Okam zgłosiło się 14 studentów Instytutu Architektury Wnętrz ASP.
  • Ich zadaniem jest przeanalizowanie jednego z trzech rzutów mieszkań - 1, 2 i 3-pokojowych, a następnie przygotowanie dla niego propozycji układu funkcjonalno-przestrzennego.

Studenci przy tworzeniu aranżacji mogą wziąć pod uwagę funkcjonalność, aktualne trendy, a także potencjalne oczekiwania przyszłych najemców. W ramach indywidualnych pomysłów w projektach mogą uwzględnić na przykład rozkład mebli czy rozplanować oświetlenie.

Strefa Progress to inwestycja dedykowana przede wszystkim młodym ludziom – aktywnym, żyjącym z pasją, szukającym work-life balance. Dlatego zależy nam bardzo na bliższym poznaniu ich potrzeb. Głos młodego pokolenia, które w znacznej części zamieszka w kompleksie, jest dla nas niezwykle ważny i jesteśmy przekonani, będzie stanowić - dla nas jak i przyszłych mieszkańców łódzkiej inwestycji - znaczącą inspirację - zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

Termin zgłaszania prac minie we wrześniu br. Z kolei ogłoszenie wyników i przekazanie nagród zwycięzcom planowane jest na październik. Przewidziane są nagrody finansowe, główne oraz wyróżnienia w każdej z trzech kategorii (mieszkanie 1,2,3-pokojowe). W skład jury wejdą przedstawiciele OKAM oraz łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Miejsce do życia

-  Łódzka Akademia Sztuk Pięknych to jedna z najlepszych polskich uczelni, także jeśli chodzi o kierunki architektoniczne. Jesteśmy niezwykle ciekawi efektów prac studentów w zakresie jak najbardziej optymalnego dostosowania przestrzeni mieszkaniowej do życia. Zależy nam bowiem, aby Strefa PROGRESS nie była zwykłym miejscem do mieszkania, ale miejsce do życia, także przestrzenią do odpoczynku, spotkań z najbliższymi czy pracy, aby przyszli mieszkańcy czerpali radość z tego miejsca. Trzymamy za wszystkich mocno kciuki - podkreśla Katarzyna Lewoc, dyrektor łódzkiego oddziału OKAM Capital.

Najlepsze projekty zostaną udostępnione jako inspiracje zainteresowanym przyszłym nabywcom mieszkań w Strefie Progress.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie