×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Malezyjski architekt zaprojektował domki na drzewie i wygrał konkurs Tubądzin

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 06 paź 2022 11:00
Malezyjski architekt zaprojektował domki na drzewie i wygrał konkurs Tubądzin
Międzynarodowe jury konkursu Tubądzin Design Awards wyłoniło zwycięzcę w kategorii Cultureform. Jest nim Yi Yang Chai z Malezji, z pracą zatytułowaną „Lanterns in the woods”, fot. mat. pras.

Dobiegł końca drugi etap kategorii Culture Form w konkursie Tubądzin Design Awards 2022. Biorący w niej udział projektanci, architekci i studenci  mogli zgłaszać prace związane z dziedzictwem kulturowym swoich krajów, miast czy społeczności, do których przynależą. Wygrał projekt Yi Yang Chai z Malezji.

REKLAMA

  • Kategoria specjalna Tubądzin Design Awards Culture FORM inspiruje do projektowania przestrzeni promujących dziedzictwo kulturowe miast, państw i społeczności na całym świecie.
  • Autorzy prac zgłoszonych w drugim etapie Culture FORM pokazali jak otaczająca przestrzeń może wpływać na sposób myślenia o tradycji, wartościach, obyczajach i miejscach sprzyjających celebrowaniu życia.
  • W tegorocznej edycji konkursu w tej dziedzinie zwycięzcą został pochodzący z Malezji Yi Yang Chai.

Drugi etap kategorii specjalnej Tubądzin Design Awards dobiegł końca. Międzynarodowe jury wyłoniło zwycięzcę. Jest nim Yi Yang Chai z Malezji, z pracą zatytułowaną „Lanterns in the woods” .

Projekt młodego architekta opiera się na motywie domku na drzewie oraz idei życia w harmonii z naturą. Kompleksowo pomyślany park ma symbolizować pomost wzmacniający współistnienie wytworów człowieka z naturą i ludźmi jako istotami należącymi niejako do tych dwóch światów. Okrągły kształt domków zainstalowanych na drzewach przywodzą na myśl turecką lampę mozaikową, a w efekcie finalnym mają one przypominać gobelin latarni w lesie. Każda strefa parku ma swoją odrębną funkcję dla użytkowników.

- CultureFORM to wyjątkowa kategoria, która zapewnia projektantom szerokie pole dla kreatywnych działań. Wychodzące z ich kultur, tradycji i głęboko zakorzenionych wartości wizje oraz pomysły mają szansę odmienić świat, który znamy, nadać mu nieco odmiennego charakteru, a jednak wciąż bazować na tym, co znane i cenione. Już wiemy, że tworzenie pięknych przestrzeni z elementami kultury ma bezpośredni wpływ na doświadczenia estetyczne pokoleń, budowanie właściwych postaw – wyjaśnia Ewa Kryszkiewicz, manager działu rozwoju i współpracy z architektami w Grupie Tubądzin. – Zwycięzca drugiego etapu kategorii w niezwykle ciekawy sposób zamienia biżuteryjne detale na konstrukcję budynków i naturalną przestrzeń, dzięki czemu zyskuje ona wręcz symboliczny wymiar – dodaje.

Zwycięzca otrzymał nagrodę finansową w kwocie 1000 EURO, a także zostanie zapewniona promocja jego projektu w Tubądzin Design Community. Autor udzieli wywiadu na łamach Elle Decoration, a publikacje dotyczące jego pracy i podejścia do projektowania pojawią się w licznych mediach branżowych, na stronach partnerów konkursu, w mediach społecznościowych organizatora.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie