REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Miasta zmieniają się każdego dnia. Ale czy na lepsze?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 sty 2018 12:02
Budapeszt, fot. pixabay.com

RICS ogłasza globalny konkurs mający na celu wyłonienie innowacyjnych rozwiązań kluczowych problemów, z którymi borykają się rozwijające się miasta na świecie.

REKLAMA

RICS, we współpracy z brytyjską Komisją Narodową ds. UNESCO i Stowarzyszeniem Uniwersytetów Wspólnoty Brytyjskiej, ogłasza konkurs Miasta w służbie przyszłości. Adresowany przede wszystkim do młodych ludzi, zachęca uczestników do przedstawienia nowych pomysłów na to, jak rozwiązać palące problemy miast w Europie i na całym świecie.

Rozwój miast jest jednym z największych wyzwań stojących aktualnie przed społeczeństwem. Każdego tygodnia trzy miliony ludzi przenosi się do miast stanowiąc coraz większe obciążenie dla infrastruktury miejskiej i usług. Wielu mieszkańców mieszka dzisiaj w slumsach lub niszczejących budynkach; inni zmuszeni są znosić słabej jakości powietrze i sieć połączeń komunikacyjnych. Z nagrodą w wysokości 56 tys. EUR dla głównego zwycięzcy, zgłaszane w konkursie projekty powinny dostarczyć praktyczne, innowacyjne rozwiązania, które pomogą sprostać niektórym z kluczowych wyzwań.

Osoby biorące udział w konkursie zostały poproszone o zaproponowanie rozwiązań problemów dotykających 24 globalne miasta, w tym Mediolan, Amsterdam i Budapeszt. Zastanowienie się, w jaki sposób miasta mogą zmniejszyć przestrzeń parkingową i zapewnić więcej miejsca na tereny zielone lub tanie mieszkania; co mogą uczynić popularne miasta turystyczne aby zapewnić, że pozostaną atrakcyjnym miejscem do życia w przyszłości; w jaki sposób miasta, które przechodzą szybką rewitalizację, mogą zapewnić udział lokalnych społeczności w korzyściach płynących z szerokich wydatków na infrastrukturę. Chętni do udziału w konkursie powinni odwiedzić stronę citiesforourfuture.

- Miasta na całym świecie nieustannie się rozwijają generując szereg wyzwań, którym powinniśmy sprostać aby mogły stać się bezpiecznym, czystym i wygodnym miejscem do życia. Przez 150 lat istnienia Royal Institution, dyplomowani rzeczoznawcy odgrywali kluczową rolę w rozwoju ośrodków miejskich na całym świecie i jesteśmy dumni z tego, że możemy dzisiaj ogłosić konkurs mający na celu znalezienie innowacyjnych i praktycznych idei służących poprawie naszych miast - zauważa Sean Tompkins, dyrektor generalny RICS.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie