×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Międzynarodowy konkurs dla projektantów zwróci uwagę na kulturę przestrzeni

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 16 lut 2022 13:55
Międzynarodowy konkurs dla projektantów zwróci uwagę na kulturę przestrzeni
W tym roku TDA przyświeca idea projektowania, które potrafi sprostać globalnym wyzwaniom, czego wyrazem jest dodatkowa, specjalna kategoria konkursowa – Culture Form. fot. mat. prasowe Tubądzin

Niebawem ruszy czwarta edycja międzynarodowego konkursu Tubądzin Design Awards. W tym roku ze specjalną kategorią, Culture Form stworzona z myślą o kulturze przestrzeni.

REKLAMA

  • Od 1 marca będzie można zgłaszać projekty do Tubądzin Design Awards. To już czwarta edycja konkursu, w którym biorą udział architekci i projektanci z różnych stron świata.
  • W tym roku TDA przyświeca idea projektowania, które potrafi sprostać globalnym wyzwaniom, czego wyrazem jest dodatkowa, specjalna kategoria konkursowa – Culture Form.
  • Przewodniczącym jury jest Allan Starski.
  • Pula nagród wynosi 78 000 EURO.

Tubądzin Design Awards (TDA) organizowany przez Grupę Tubądzin od 2015 roku to konkurs dla architektów, projektantów oraz studentów z całego świata. W nowej edycji można powalczyć o Grand Prix w 4 kategoriach: Young Power, Everyday Design, Unlimited Architecture oraz w kategorii specjalnej Culture Form, która została utworzona z myślą o kulturze przestrzeni i podkreślania wartości obcowania ze sztuką we współczesnym świecie. Nagradzani będą także laureaci poszczególnych etapów.

Oprócz nagród finansowych na zwycięzców czekają inspirujące nagrody – w tym wyjazdy do Tokio, Paryża, czy na najważniejsze targi designu Salone de Mobile w Mediolanie. Dla studentów i młodych projektantów przewidziano staż w pracowni samego Martina Duplantier w Paryżu.

W kategorii specjalnej Culture FORM oprócz nagrody pieniężnej, zwycięzca będzie miał możliwość dołączenia do prestiżowego zespołu twórców związanych z Operą Narodową i współtworzenia oprawy oraz scenografii spektaklu realizowanego w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Prace konkursowe będą oceniane przez międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą wybitne osobowości świata sztuki, architektury i designu: Allan Starski – scenograf filmowy i teatralny, laureat Oscara (przewodniczący jury TDA), Martin Duplantier – przewodniczący Francuskiej Rady Architektonicznej, Melike Altinişik – architektka z Turcji, Małgorzata Szczepańska – redaktorka naczelna i dyrektorka kreatywna Elle Decoration oraz Tomasz Smus – architekt marki Tubądzin. W kategorii Culture FORM projekty oceniać będą Davide Macullo, założyciel studia Davide Macullo Architects w Lugano, Marta Sowińska-Gąska, architektka, laureatka Grad Prix TDA 2020 oraz Ewa Kryszkiewicz – menedżerka działu rozwoju i współpracy z architektami w Grupie Tubądzin.

– Zaufanie jakim obdarzyli nas architekci to dla nas nie tylko zaszczyt, ale i wielkie zobowiązanie,  które motywuje nas do ciągłego rozwoju i kreowania wartościowych wydarzeń – mówi Amadeusz Kowalski, Wiceprezes Zarządu Grupy Tubądzin. – Z dumą mogę stwierdzić, że konkurs Tubądzin Design Awards zdobył już spore uznanie w międzynarodowym środowisku architektów. Z każdą edycją przybywa nie tylko samych uczestników, ale zwiększa się też liczba krajów, z których otrzymujemy zgłoszenia. W poprzednim TDA udział wzięło aż 1300 osób z aż 83 państw.  Zetknięcie się z tak wielkim twórczym potencjałem, talentami oraz wymiana doświadczeń z różnych kręgów kulturowych są ogromną wartością i siłą tego konkursu – dodaje Amadeusz Kowalski. 

Grupa Tubądzin od lat stawia na budowanie relacji ze środowiskiem architektów i projektantów. Firma organizuje dedykowane im wydarzenia, warsztaty i konkursy. Stworzyła także Tubądzin Design Community – platformę komunikacji, która poszerza horyzonty, umożliwia wymianę doświadczeń i dostarcza inspiracji.

– Tubądzin Design Awards jest jednym z naszych wiodących działań jakie kierujemy dla grupy architektów. Jego zasięg, skala i jakość sprawia, że stał się wielką inspiracją dla wszystkich, którzy biorą w nim udział. Czwartej edycji TDA przyświeca niezwykle ważna idea projektowania, które potrafi sprostać globalnym wyzwaniom. Jednym z nich jest dostęp do kultury i sztuki, który w ostatnim czasie jest dość ograniczony. Stąd w TDA kategoria specjalna Culture Form, która naszym zdaniem może być jedną z ciekawszych w tej edycji – mówi Ewa Kryszkiewicz, menedżerka działu rozwoju i współpracy z architektami w Grupie Tubądzin. – Przed nowymi wyzwaniami stoją też architekci, dlatego nasz konkurs został skonstruowany tak, aby maksymalnie wspierać ich rozwój i działalność. Oprócz nagród finansowych przewidzieliśmy udział w inspirujących wydarzeniach branżowych, podróże do ciekawych miast i miejsc, ale także aktywności promujące działalność architektów, czy prestiżowy staż dla młodych twórców. Uczestnicy będą też nagradzani w poszczególnych etapach, a w finale powalczą o nagrody Grand Prix przyznawane w tej edycji w czterech kategoriach – dodaje.

Nabór prac do Tubądzin Design Awards potrwa od 1 marca do 31 listopada 2022 i składa się z trzech etapów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie