×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

MKiŚ wspólnie z SARP ogłaszają konkurs na projekt proklimatycznego domu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 25 sty 2022 11:25
MKiŚ wspólnie z SARP ogłaszają konkurs na projekt proklimatycznego domu
MKiŚ wspólnie z SARP ogłaszają konkurs na projekt proklimatycznego domu

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Warszawskim Oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich, ogłasza konkursu na najlepszy projekt proklimatycznego domu.

REKLAMA

Konkurs skierowany jest do studentów i dyplomantów kierunków związanych z architekturą i budownictwem. Zadaniem konkursowym jest opracowanie koncepcji architektonicznej domu jednorodzinnego.

Konkurs porusza zagadnienia dotyczące projektowania z wykorzystaniem rozwiązań proekologicznych, które coraz częściej stają się wymogiem i tym samym wyzwaniem dla specjalistów z dziedzin architektury i budownictwa.

Organizatorzy konkursu na projekt domu przyjaznego dla jego mieszkańców i klimatu, chcą zachęcić studentów i absolwentów kierunków związanych z architekturą i budownictwem do stosowania ekologicznych rozwiązań oraz zwrócenia uwagi na relacje między stanem środowiska naturalnego a warunkami i jakością życia człowieka. W konkursie oceniana będzie m.in.: efektywność energetyczna budynku, uwzględnienie odnawialnych źródeł energii oraz rozwiązań wpływających na ograniczenie ilości emisji zanieczyszczeń do powietrza i pozwalających utrzymać w budynku komfortowy mikroklimat. Uczestnicy mogą brać udział w konkursie indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach.

Prace konkursowe zostaną ocenione przez jury składające się z przedstawicieli OW SARP i Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Wybrani laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz wyjadą na 4-dniową zagraniczną wizytę studyjną, podczas której spotkają się z doświadczonymi specjalistami i będą mieli okazję zobaczyć budynki z najnowocześniejszymi proekologicznymi rozwiązaniami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie