REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Młodzi polscy profesjonaliści w finale globalnego konkursu „Miasta dla przyszłości”

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 05 lip 2018 16:29
Młodzi polscy profesjonaliści w finale globalnego konkursu „Miasta dla przyszłości”
fot. unsplash

Maria Dolniak z zespołem młodych pracowników Sweco Consulting z Poznania dołączyła do ścisłego grona finalistów europejskiego etapu konkursu „Miasta dla przyszłości”, organizowanego przez RICS w ramach jubileuszu 150-lecia istnienia organizacji. Projekt ekologicznych ławek przechwytujących wodę deszczową został wybrany spośród 1200 zgłoszeń z całego świata.

REKLAMA

Polacy mają szansę powalczyć o nagrodę w wysokości 56 tys. euro w ramach globalnego etapu konkursu. Aby zwiększyć swoje szanse na wygraną, będą mieli możliwość współpracy z ekspertem wskazanym przez RICS, który pomoże jej im udoskonalić projekt.

Pełna lista ogłoszonych prac finalistów obejmuje:
• Nowatorską technologię rozwiązania problemu niedoboru wody w Kazaniu w Rosji opartą na pozyskiwaniu wilgoci z powietrza, zaproponowaną przez Annę Budnikovą z Rosji.
• Pomysł stworzenia zielonej przestrzeni w Mediolanie poprzez zmianę sposobu zagospodarowania ulic i wykorzystanie powierzchni parkingowej, zaproponowany przez Aitora Lópeza z Hiszpanii.
• Stworzenie cyfrowej platformy wiedzy w celu monitorowania i obrazowania w czasie rzeczywistym stopnia zanieczyszczenia środowiska w Neapolu, autorstwa Marii Rosaria Angrosino z Włoch.
• Projekt instalacji publicznych ławek miejskich przechwytujących wodę deszczową w ramach przeciwdziałania niedoborom wody w Poznaniu, zaproponowany przez Marię Dolniak z zespołem młodych profesjonalistów z Polski.
• Nowatorski system przechwytywania i filtrowania wody deszczowej na obszarach miejskich, zaproponowany przez Tijmana Dekkersa z Holandii.

W obliczu trzech milionów ludzi migrujących każdego tygodnia na tereny miejskich aglomeracji, wzrost liczby ludności w miastach jest dzisiaj jednym z kluczowych wyzwań rozciągających się przed społeczeństwami. Tak szybka ekspansja coraz bardziej obciąża istniejącą infrastrukturę miejską i sieć usług. Rzesze mieszkańców żyją w slumsach lub w niskiej jakości mieszkaniach; wiele osób zmuszonych jest znosić słabą jakość powietrza i nieadekwatne do liczby użytkowników połączenia komunikacyjne.

W ramach konkursu "Miasta dla przyszłości", organizowanego we współpracy z UNESCO i Stowarzyszeniem Uniwersytetów Wspólnoty Narodów, RICS wezwał młodych ludzi do zaprezentowania nowatorskich pomysłów, które pomogą rozwiązać najpilniejsze problemy dotykające miasta w Europie i na całym świecie. W ramach konkursu napłynęło ponad 1200 zgłoszeń ze wszystkich zakątków globu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie