Muzeum Inżynierii Miejskiej ogłosiło zwycięzcę konkursu na koncepcję wystawy stałejUM Kraków - www.krakow.pl - 08-11-2019 16:04


W związku z planowanym na 2021 rok zakończeniem remontu siedziby Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ul. św. Wawrzyńca, muzeum ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji scenariuszowej i aranżacyjnej wystawy stałej. Autorem zwycięskiej koncepcji jest konsorcjum: Koza Nostra Studio – lider oraz Stellar Fireworsk.

Tematyka nowej wystawy obejmie wielowarstwowo ujętą inżynierię miejską, tkankę o złożonej strukturze, w której współdziałają dziedziny takie jak m.in.: gazownictwo, ciepłownictwo, drogownictwo, a także ekologia, komunikowanie się, czy bezpieczeństwo.

Wystawa, koncentrując się na niedostrzegalnych na co dzień przez mieszkańców aspektach inżynierii miejskiej, ma pokazać, jak skomplikowanym organizmem jest współczesne miasto. Punktem wyjścia wystawy ma być człowiek i otaczająca go metropolia, a przedstawiony na ekspozycji rozwój miasta będzie uwzględniać walory historyczne i teraźniejsze, a także jak będzie odnosić się do przyszłości oraz nowych potencjalnych rozwiązań.

Zwycięzca konkursu ma pięć miesięcy na przygotowanie dokumentacji projektowej, na podstawie której zostanie ogłoszony przetarg na realizację wystawy.