REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Na starcie konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną województwa opolskiego

  • Autor: PAP
  • 13 cze 2018 11:21
Na starcie konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną województwa opolskiego
fot. pixabay.com

Mieszkańcy regionu po raz dziesiąty wybiorą najlepszą przestrzeń publiczną województwa opolskiego. W urzędzie marszałkowskim ogłoszono rozpoczęcie konkursu.

REKLAMA

Oceniane będą parki, tereny rekreacyjno-wypoczynkowe, place, ulice i obiekty użyteczności publicznej, które powstały do końca maja 2018 roku. Ze względu na jubileuszowy charakter konkursu organizatorzy wprowadzili zmiany w regulaminie.

"Chcemy zachęcić do głosowania również tych, którzy przez te ostatnie 10 lat obserwują zmiany. Z uwagi na jubileusz przygotowujemy głosowanie internetowe dla mieszkańców, którzy mogą wskazać na jedno z 17 najpiękniejszych do tej pory nagrodzonych miejsc. Drugie głosowanie internetowe będzie dotyczyło tegorocznych zgłoszeń" - powiedział na konferencji prasowej marszałek województwa Andrzej Buła.

Oprócz głosowania internetowego na najlepszą przestrzeń publiczną województwa opolskiego 2018 i na najlepszą przestrzeń publiczną województwa opolskiego dziesięciolecia będzie też wybór jury, w którego skład wejdą specjaliści z zakresu planowania przestrzennego i architektury.

Jak informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego, w latach 2008-2016 o tytuł najlepszej przestrzeni publicznej w regionie walczyło ponad 170 realizacji.

W konkursie mogą wziąć udział jednostki samorządu terytorialnego, stowarzyszenia, fundacje, lokalne grupy działania realizujące zadania publiczne, inwestorzy lub projektanci zgłaszanej realizacji, jednostki samorządu zawodowego architektów, urbanistów i inżynierów budownictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie