×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nabór do konkursu Architectus civitatis nostrae

  • Autor: PAP
  • 09 lip 2022 17:43
Nabór do konkursu Architectus civitatis nostrae
fot. shutterstock

Do 29 lipca będą przyjmowane zgłoszenia projektów nominowanych do nagrody Architectus civitatis nostrae. Czwarta edycja konkursu ma wyłonić najlepsze pod względem architektonicznym i urbanistycznym inwestycje zrealizowane w Poznaniu w latach 2020-2021.

REKLAMA

  • Nagroda Prezydenta Miasta Poznania Architectus civitatis nostrae - czyli budowniczy naszego miasta - jest przyznawana co dwa lata.
  • Pierwszą edycję konkursu zorganizowano w 2016 r.

Poznański magistrat poinformował, że do 29 lipca potrwa przyjmowanie zgłoszeń do czwartej edycji konkursu. Nominacje mogą wysyłać m.in. mieszkańcy, przedsiębiorcy lub ich organizacje, inwestorzy jak i organizacje pozarządowe. Zgłoszenia muszą dotyczyć inwestycji zrealizowanych w latach 2020-2021.

Nagroda zostanie przyznana w trzech kategoriach: kompleksy mieszkaniowo-usługowe, obiekty usługowe oraz działania inwestycyjne na terenach zdegradowanych.

Dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania Piotr Sobczak ocenił, że ostatnie lata sprzyjały rynkowi budowlanemu, dlatego organizatorzy liczą na duże zainteresowanie konkursem.

"Kapituła będzie szukać inwestorów, których realizacje wzbogacają miasto nie tylko pod kątem architektonicznym, ale również urbanistycznym oraz najlepiej odpowiadają na potrzeby mieszkańców" - zaznaczył Sobczak.

Zgłoszenia do konkursu powinny zawierać m.in. krótki opis inwestycji z uwzględnieniem charakterystycznych cech zrealizowanego projektu, datę jego oddania do użytku, opis zagospodarowania terenu, uzasadnienie nominacji i zdjęcia realizacji. Nominacje można wysyłać na adres mailowy - konkurs_ua@um.poznan.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie