Nagroda Roku SARP 2015 dla biurowca Ericpol Software PoolPropertydesign.pl - 17-05-2016 15:02


Jeden z najlepszych budynków zrealizowanych w Polsce w ubiegłym roku i jednocześnie najlepszy budynek biurowy powstały w 2015 roku jest zlokalizowany w Łodzi, przy ul. Sienkiewicza.

13 maja 2016r. w Pałacu Zamoyskich – siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie, ogłoszone zostały wyniki konkursu Nagroda Roku 2015.

Biurowiec Ericpol Software Pool otrzymał Nagrodę Roku SARP 2015 za najlepszy zrealizowany obiekt architektoniczny w Polsce w kategorii obiekt użyteczności publicznej – budynek biurowy. Projektantem budynku jest biuro Horizone Studio, inwestorem firma Ericpol, a wykonawcą łódzki oddział Strabag.

- Tym, co także czyni realizację Ericpol Software Pool wartą uwagi, jest wielka dbałość o poszanowanie historycznego charakteru miejsca, w którym biurowiec został wzniesiony. To zostało zauważone przez jury Nagrody Roku SARP – mówi Bartłomiej Kisielewski z Horizone Studio.

 

Nagroda Roku SARP jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem architektonicznym przyznawanym corocznie najlepszym zrealizowanym budynkom w Polsce.

W uzasadnieniu Jury dla przyznanej nagrody można przeczytać:

„Nagrodę przyznano za stworzenie niezwykle jednorodnej, ale i subtelnej wizji małego współczesnego, przyjaznego biurowca - siedziby firmy. Projekt cechuje harmonia z otoczeniem, prawidłowe odczytanie klimatu miejsca i wydobycie jego wartości, przez dialog z nim. Jest to realizacja, która będąc na wskroś współczesną wpisuje się doskonale w zastany krajobraz miejski o historycznym poprzemysłowym rodowodzie. Na szczególną uwagę zasługuje dyscyplina projektowa, lekkość projektowa, umiar i mistrzowskie operowanie prostym detalem oraz powściągliwość użytych środków wyrazu od formalnych po materiałowe. Wszystko to sprzyja osiągnięciu przyjaznej atmosfery w środowisku pracy i pokazuje, że współpraca projektanta ze świadomym Klientem sprzyja powstaniu znakomitej architektury.”