×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Najlepsza przestrzeń publiczna Śląska. Trwa plebiscyt

  • Autor: PAP
  • 10 sie 2022 12:39
  • Aktualizacja: 10 sie 2022 12:41
Trwa internetowy plebiscyt na najlepszą przestrzeń publiczną Śląska, fot. shutterstock

Do końca sierpnia br. można głosować w internecie na najpopularniejszą inwestycję dorocznego konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną woj. śląskiego. W tym roku można wybierać spośród 42 propozycji zrealizowanych na terenie 30 gmin.

REKLAMA

  • Trwa internetowy plebiscyt na najlepszą przestrzeń publiczną Śląska.
  • Do końca sierpnia br. można głosować w internecie.
  • Można wybierać spośród 42 propozycji zrealizowanych na terenie 30 gmin.

Internetowe głosowanie to część corocznego, otwartego konkursu z dwudziestoletnią tradycją - wyróżniającego przestrzenie publiczne i obiekty użyteczności publicznej powstałe na terenie woj. śląskiego w poprzednim roku.

Większość z 27 realizacji zgłoszonych do obecnej, 23. edycji konkursu ma charakter usługowo-edukacyjny i rekreacyjno-sportowy. Są to obiekty kameralne, np. podwórka - sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego, ale też duże inwestycje komunalne, np. centra przesiadkowe, trasy rowerowe lub parki miejskie.

Są wśród nich obiekty i przestrzenie przebudowane, zmodernizowane i zupełnie nowe. 12 z nich zostało dofinansowanych środkami Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2014-2020.

Trwające przez cały sierpień internetowe głosowanie wyłoni inwestycję najpopularniejszą wśród internautów. Aby oddać głos, należy na stronie internetowej npp.slaskie.pl/vote/project_25 wybrać trzy najlepsze projekty i przyznać im odpowiednio: 3, 2 lub 1 punkt.

Internetowe głosowanie to tylko część konkursu - wyniki głosowania internautów nie mają wpływu na werdykt jury, które przyznaje nagrody i wyróżnienia marszałka woj. śląskiego.

Spośród wniosków spełniających warunki formalne konkursowe jury najpierw nominuje najlepsze, a spośród nich wybiera laureatów rekomendowanych do przyznania im nagród i wyróżnień przez zarząd woj. śląskiego. Jury tworzą marszałek lub członek zarządu woj. śląskiego oraz członkowie wojewódzkiej komisji urbanistyczno-architektonicznej. Pula nagród finansowych to 60 tys. zł.

Do zeszłorocznego 22. konkursu zgłoszono 33 realizacje. Najlepszą przestrzenią publiczną woj. śląskiego została wybrana rozbudowa i przebudowa dawnej gazowni w Zabrzu na Centrum Usług Społecznych. Nagrodzona została też przebudowa dawnego spichlerza w gminie Hażlach na muzeum - Dom Przyrodnika.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie