×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Narodowy Instytut Wolności ogłosił konkurs na logotypy

  • Autor: PAP
  • 30 lip 2018 11:01
fot. pixabay.com

Narodowy Instytut Wolności ogłosił konkurs na stworzenie logotypów czterech programów wspierania społeczeństwa obywatelskiego. Konkurs ma formułę otwartą - mogą wziąć udział zarówno profesjonalni graficy, jak i początkujący twórcy. Termin nadsyłania prac upływa 20 sierpnia.

REKLAMA

Chodzi o stworzenie znaków graficznych dla programów: Korpus Solidarności - Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030; Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030; Rządowy Program Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030; Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

"Jako instytucja zarządzająca programami służącymi rozwojowi społeczeństwa obywatelskiego, chcemy by charakteryzowały się one spójnością nie tylko celu, ale i wizualną" - czytamy w przesłanym PAP w piątek komunikacie Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Konkurs obejmuje sporządzenie zestawu czterech projektów znaków graficznych (logotypów) programów zarządzanych przez NIW-CRSO w wersji polsko- i anglojęzycznej.

Projekty w ramach zestawu powinny być ze sobą spójne i tworzyć całość (np. za pomocą kolorystyki, stylistyki, typografii lub elementu składowego).

Twórcy, poza projektem, powinni opisać ideę prezentowanych znaków i zastosowaną symbolikę oraz wykonać wizualizację logotypów, obejmującą minimum 3 różne przykłady zastosowania każdego z nich w druku, na ekranie monitora oraz w ekspozycji na przedmiotach 3D, tj. ulotce, stronie internetowej, długopisie, przy czym można zaprezentować dodatkowe przykłady zastosowań użytkowych.

Konkurs ma formułę otwartą. Mogą w nim startować tak osoby fizyczne, jak i prawne, profesjonalni graficy i początkujący twórcy. Jest możliwość zgłoszenia pracy konkursowej zespołowo - wówczas należy wypełnić kartę zespołowego zgłoszenia.

Zgłoszenie pracy do konkursu odbywa się za pośrednictwem karty zgłoszeniowej, której skan należy załączyć do maila z pracą konkursową. Prace konkursowe w formacie .jpg, .png lub .pdf razem z kartą zgłoszeniową (indywidualną lub zespołową) należy wysłać na adres konkurs@niw.gov.pl. Rozmiar przesłanego pliku (lub łączny rozmiar przesłanych plików) nie może być większa niż 20 MB. W przypadku większych plików należy skorzystać z internetowych narzędzi do transferu danych (link z dostępem do plików należy przesłać w mailu).

Jak podają organizatorzy w I etapie konkursu wybranych zostanie maksymalnie 20 prac, które przejdą do II etapu. W jego ramach prace oceni specjalnie powołana komisja konkursowa, która będzie składać się z ekspertów NGO, artystów i przedstawicieli NIW-CRSO.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 20 września 2018 r.

Autor zwycięskiego zestawu projektów zdobędzie 20 tys. zł brutto.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu, który jest dostępny na stronie www.niw.gov.pl (

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie