REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowe życie pomiędzy estakadami. Rozstrzygnięto konkurs

  • Autor: UM Kraków
  • 22 paź 2018 12:43
Nowe życie pomiędzy estakadami. Rozstrzygnięto konkurs
W konkursie zwyciężyło holenderskie biuro projektów Ton Venhoeven c.s. Architekten B.V, Fot. Ton Venhoeven c.s. Architekten B.V.

Rozstrzygnięto konkurs urbanistyczno - architektoniczny "Nowe życie pomiędzy estakadami" na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów pod przyszłymi estakadami kolejowymi pomiędzy ul. Kopernika i Miodową w Krakowie.

REKLAMA

W konkursie zwyciężyło holenderskie biuro projektów Ton Venhoeven c.s. Architekten B.V. Zwycięski projekt zakłada m.in. nadbudowanie estakad kolejowych z zadaszeniem, na którym miałyby znaleźć się tereny z zielenią i alejkami spacerowymi. Pod estakadami oprócz zieleni, przewidziano miejsca z różnymi funkcjami dla mieszkańców np. miejsce spotkań kulturalnych, powstałyby kawiarnie czy sklepy. Zaproponowano też połączenie, poprzez górną platformę przystanku Grzegórzki z lodowiskiem Cracovii. W konkursie nagrodzono i wyróżniono również autorów innych koncepcji zagospodarowania tego terenu. Przewidywały one również wiele zieleni i rożnych funkcji usługowych oraz powstanie poziomu głównego z placem targowym.

Teraz nagrodzone i wyróżnione koncepcje posłużą do dyskusji i konsultacji z mieszkańcami nad zagospodarowaniem terenów pod estakadami. To więc nie oznacza, że miasto będzie realizować zwycięski projekt. Może zdarzyć się tak, że z każdej pracy wybrane zostaną jakieś ciekawe elementy - podaje oficjalny portal miejski Krakowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie