×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ogłoszono kolejny przetarg na budowę szpitala we Wrocławiu

  • Autor: PAP
  • 10 maj 2022 12:40
Ogłoszono kolejny przetarg na budowę szpitala we Wrocławiu
Samorząd województwa dolnośląskiego ogłosił kolejny przetarg na budowę nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu. fot. Shutterstock

Ogłoszono kolejny przetarg na budowę nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we  Wrocławiu.

REKLAMA

  • Samorząd województwa dolnośląskiego ogłosił kolejny przetarg na budowę nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu.
  • W poprzednim postępowaniu wpłynęła jedna oferta na realizację tej inwestycji, dwukrotnie droższa niż zakładane koszty budowy szpitala.
  • Budynek nowego szpitala ma mieć pięć kondygnacji, w tym jedną podziemną.
  • Oferty w przetargu można składać do 10 czerwca.
  • Zarząd województwa dolnośląskiego zadecydował o zwiększeniu o 250 mln zł nakładów na tę inwestycję.

Nowy Szpital Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologiczny ma powstać przy ul. Kosmonautów. W obiekcie pod wspólnym szyldem DCOPiH będą funkcjonować połączone już w minionym roku trzy jednostki lecznicze: Dolnośląskie Centrum Onkologii, Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc i Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku.

Proces wyłonienia wykonawcy tej inwestycji rozpoczął się w lutym tego roku. Zaproszenie do składania ofert skierowane zostało do pięciu firm: Konsorcjum WARBUD SA, Konsorcjum STRABAG Sp. z o.o., Konsorcjum PORR SA, Konsorcjum VAMED POLSKA Sp. z o.o. i SINOHYDRO Corporation Limited. Firmy te zostały wyłonione w pierwszym etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, następnie przeprowadzono z nimi sześć rund dialogu konkurencyjnego. W połowie kwietnia Dolnośląski Urząd Marszałkowski poinformował, że jedyną ofertę w przetargu złożyło Konsorcjum PORR SA, które wyceniło budowę szpitala na 1,42 mld zł. Suma ta była wówczas dwukrotnie wyższa niż zakładane koszty budowy szpitala.

We wtorek dolnośląski urząd marszałkowski poinformował, że ogłoszony został kolejny przetarg na budowę lecznicy, tym razem postepowanie ma charakter nieograniczony. Oferty w przetargu można składać do 10 czerwca.

- Podjęta została decyzja o ogłoszeniu nowego przetargu w szerszej formule, aby możliwe było poznanie ofert od wielu wykonawców - podano w komunikacie. Poinformowano również, że zarząd województwa dolnośląskiego zadecydował o zwiększeniu o 250 mln zł nakładów na tę inwestycję. Obecnie kwota, która ma być przeznaczona na budowę nowego szpital przekracza miliard złotych.

Budynek nowego szpitala ma mieć pięć kondygnacji, w tym jedną podziemną. Szpital będzie dysponował 671 łóżkami, 73 gabinetami badań w poradniach i 14 salami operacyjnymi. Planowany termin uruchomienia placówki to 2027 r.(PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie