REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ogłoszono przetarg na budowę centrum lekkiej atletyki w Rzeszowie

  • Autor: PAP
  • 29 gru 2022 16:58
Ogłoszono przetarg na budowę centrum lekkiej atletyki w Rzeszowie
Według koncepcji stadion ma pomieścić ok. 8 tys. widzów. Widownia w całości ma być przykryta dachem, a pod jej częścią powstanie dodatkowa, kryta bieżnia lekkoatletyczna, fot. Unsplash

Ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie. Inwestycja, w ramach której powstać ma stadion na niemal 8 tys. widzów, ma być gotowa w 2025 r.

REKLAMA

  • Ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie.
  • Według koncepcji stadion ma pomieścić ok. 8 tys. widzów.
  • Obiekt przy ul. Wyspiańskiego ma być otwarty w 2025 r.

O ogłoszeniu przetargu poinformował w czwartek na konferencji prasowej prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Podkreślił, że jest to efekt wielomiesięcznej pracy prowadzonej z całym zespołem.

"Dzisiaj mamy sympatyczny moment, ale żeby do niego dojść, musieliśmy rozwiązać prawdziwy węzeł gordyjski, jaki narósł wokół tego zadania w poprzednich latach. Na szczęście udało nam się kupić tereny niezbędne do budowy, a także przygotować koncepcję stadionu, który spełni wymogi zarówno lekkoatletyczne, jak i piłkarskie" - dodał.

Do ogłoszenie przetargu konieczne było wykupienie przez samorząd Rzeszowa działki i przeprowadzenie audytu poprzedniego projektu. Wynikiem audytu jest koncepcja nowego stadionu, na bazie której powstanie nowy projekt. Stadion, który powstanie ma spełniać wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Polskiego Zawiązku Piłki Nożnej. Będzie można na nim rozgrywać mecze piłkarskiej ekstraklasy oraz organizować zawody lekkoatletyczne najwyższej rangi.

Według koncepcji stadion ma pomieścić ok. 8 tys. widzów. Widownia w całości ma być przykryta dachem, a pod jej częścią powstanie dodatkowa, kryta bieżnia lekkoatletyczna. Od strony ul. Wyspiańskiego, w miejscu fragmentu trybuny zaplanowano przestrzeń, która posłuży m.in. do organizacji imprez kulturalnych na obiekcie. Będzie można tutaj na przykład rozłożyć scenę. Obiekt przy ul. Wyspiańskiego ma być otwarty w 2025 r.

Inwestycję mają finansować wspólnie Ministerstwo Sportu i Turystyki, które zadeklarowało na ten cel 60 mln zł oraz miasto Rzeszów i samorząd województwa podkarpackiego. Ile dokładnie kosztować będzie inwestycja okaże się po rozstrzygnięciu przetargu.

Jak podkreślił obecny na uroczystości poseł PiS Krzysztof Sobolewski, w razie potrzeby resort sportu nie wyklucza zwiększenia dotacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie