×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pół miliona na leśną szkołę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 wrz 2018 16:01
  • Aktualizacja: 06 wrz 2018 16:07
Pół miliona na leśną szkołę
ogłoszenie 1 miejsca fot. J.Grabek

Fundacja trzy cztery! dzięki zdobyciu głównej nagrody w konkursie zorganizowanym przez Budimex na 50-tą rocznicę powstania tego przedsiębiorstwa, będzie mogła stworzyć szkołę, w której zajęcia odbywają się w lesie przez cały rok, bez względu na pogodę. – Dostaliśmy skrzydeł! Dzięki konkursowi zdaliśmy sobie sprawę ile już osiągnęliśmy – powiedziała trzymając czek na 500 tys. zł. Agnieszka Kudraszow, prezes Fundacji.

REKLAMA

- Mieliśmy fantastyczną pracę, bo przecież im trudniej tym lepiej. Wszystkie projekty, które trafiły pod obrady zmieniały świat. Sam fakt, że możemy się przyłączyć do takich projektów jest dla mnie nobilitacją – mówił po obradach przewodniczący jury Rafał Sonik (Gemini Holding). I po chwili ogłosił, że pierwsze miejsce zdobył pomysł stworzenia leśnej szkoły. Gdy przewodniczący wykrzyczał to w mikrofon przedstawiciele trzy cztery! popłakali się z radości. – Chcieliście zmienić świat waszych dzieci - to najbardziej naturalne, co można sobie wyobrazić. Zaczęliście od trzech podopiecznych. Teraz zmieniacie świat setek dzieci. A dzięki temu, że my pomożemy wam, będziecie pozytywnie wpływać na życie tysięcy młodych ludzi. Jeśli będziemy częścią tej kuli śnieżnej, będziemy z tego dumni – dodał Rafał Sonik.

Podczas finału, który odbył się w środę (5.09.2018) na Uniwersytecie SWPS, trzy drużyny finalistów prezentowały swoje projekty przed jury w składzie: przewodniczący Rafał Sonik (Gemini Holding), Konrad Maj (SWPS), Mateusz Turecki i Cezary Łysenko (Budimex), Maria Mikołajczak (Task Force Consulting). Każda drużyna miała 20 minut na zaprezentowanie się. Potem jury zadawało pytania.

Najbardziej przekonywujący okazali się przedstawiciele z trzy czte ry! Bardzo emocjonalnie, żywiołowo zaprezentowali swoją wizję uczenia dzieci. Umieli tak opowiedzieć co stworzą dla innych, jeśli to im przypadnie te pół miliona złotych, że wiele obecnych w audytorium SWPS osób miało łzy w oczach. – Ja popłakałam się na waszej prezentacji trzy razy – zawołała Tatiana Mindewicz–Puacz z Task Force Consulting, koordynator tego przedsięwzięcia.

Projekt zwycięskiej fundacji przewiduje stworzenie bazy z terenowymi pracowniami przedmiotowymi umożliwiającymi realizację podstawy programowej. Ma to się odbywać w niespotykany do tej pory sposób, także w przypadku ekstremalnych warunków pogodowych. Będą to cztery kontenerowe, drewniane pawilony, ustawione pod Białymstokiem w lesie nadleśnictwa Dojlidy.

Drugie miejsce zajęło hospicjum dla dzieci im. św. Wawrzyńca. Ich Biofilia czyli ogród terapeutyczno-edukacyjny zakładał stworzenie przy hospicjum całorocznego ogrodu tropikalnego wraz z motylarnią. Trzecie miejsce zdobyła fundacja Habitat for Humanity Poland, która pomaga osobom w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Ich prezentacja projektu Centrum ReStore - edukacji ekologicznej połączonej ze sklepem charytatywnym z meblami i artykułami do wyposażenia wnętrz - miała oryginalny przebieg. Prezentujący przenieśli się w czasie o 50 lat, zaaranżowali studio, w którym dziennikarka odpytywała przedstawicieli fundacji na okoliczność powołania Centrum.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie