REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polska Wschodnia się zmienia. Oto najciekawsze inwestycje z regionu!

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 paź 2018 12:45
Polska Wschodnia się zmienia. Oto najciekawsze inwestycje z regionu!
Rozbudowa stadionu lekkoatletycznego w Lublinie z wyróżnieniem internautów fot. mat. portalsamorzadowy.pl

Rewitalizacja i zagospodarowanie terenów zielonych, rozbudowa infrastruktury, stworzenie nowych miejsc pracy i wypoczynku – wyróżniono projekty, które w ostatnim roku najbardziej przyczyniły się do rozwoju gospodarczego pięciu polskich województw. Nagrody TOP Inwestycje Polski Wschodniej 2018 zostaną wręczone podczas V Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (Eastern Economic Congress – EEC).

REKLAMA

– Już po raz piąty nagrodziliśmy inwestycje Polski Wschodniej pokazując, jak poprzez mądrze pomyślane i sprawnie przeprowadzone przedsięwzięcia zmienia się gospodarczy i społeczny krajobraz miast i gmin, rośnie jakość życia mieszkańców i jak w praktyce realizuje się dobre pomysły na rozwój makroregionu – mówi Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisów PortalSamorzadowy.pl, PulsHR.pl i WNP.PL.

Celem konkursu TOP Inwestycje Polski Wschodniej 2018 jest wyróżnienie najlepszych inwestycji w regionie, wskazanie ich skali oraz prorozwojowego efektu dla gospodarki i mieszkańców pięciu województw Polski Wschodniej: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego,warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego. Swoje typy wskazała Rada Konsultacyjna plebiscytu, specjalnie wyróżnienie przyznali także internauci.

Wśród laureatów konkursu TOP Inwestycje Polski Wschodniej 2018 znalazły się m.in. takie inwestycje jak:

Inwestycje w rekreację i sport oraz przebudowa dróg w Stalowej Woli

Nagroda dla gminy Stalowa Wola za projekt rozwoju terenów zielonych, budowę wielopokoleniowych stref aktywności sportowej oraz budowę wodnego placu zabaw w Stalowej Woli. Dzięki poszczególnym inwestycjom mieszkańcy otrzymali lub niebawem otrzymają nowe przestrzenie rekreacji czynnej i biernej (ciągi komunikacyjne, punkty widokowe, place zabaw, altanę wypoczynkową, elementy małej architektury), boiska trawiaste, wypoczynkowe tarasy drewniane, plażę z piasku, murawy rekreacyjne.

Rewitalizacja terenu Ełckiej Kolei Wąskotorowej

Nagroda dla Miasta Ełk za pierwszy etap rewitalizacji i zagospodarowanie terenu Ełckiej Kolei Wąskotorowej na potrzeby Muzeum Historycznego w Ełku. Celem realizowanej w Ełku inwestycji jest ochrona i rozwój dziedzictwa kulturowego regionu wraz ze stworzeniem atrakcyjnego produktu turystycznego „Park Odkrywców Kolei”.

Rewitalizacja kompleksu miejskich parków w Olsztynie

Nagroda dla Miasta Olsztyn za rewitalizację trzech parków: Górka Jasia, Jakubowo, Planty i Plac Pułaskiego w Olsztynie. Rewitalizacja Parku Jakubowo ruszyła wiosną 2017 r. Mieszkańcy os. Zatorze czekali na nią od lat. Teren był odnawiany wiele razy, ale dopiero obecnie doczekał się przemiany z prawdziwego zdarzenia. Od czerwca 2018 r. mieszkańcy cieszą się m.in. z nowych nawierzchni spacerowych, ławek, oświetlenia i sceny oraz nasadzeń drzew i krzewów.

Przedszkole i żłobek w Kętrzynie

Nagroda dla Miasta Kętrzyn za budowę nowego przedszkola wraz ze żłobkiem, które przyczyni się do powrotu na rynek pracy wielu rodziców. Inwestycja przyczyni się do powrotu na rynek pracy wielu rodziców, którzy z powodu braku miejsc w publicznych przedszkolach czy żłobkach zmuszeni byli do zrezygnowania z pracy i zajęcia się dziećmi. Zapewni również około 28 nowych miejsc pracy, co będzie miało bardzo duży wpływ na funkcjonowanie wielu rodzin.

Zagospodarowanie brzegów Łyny w Lidzbarku Warmińskim

Nagroda dla Lidzbarka Warmińskiego i powiatu lidzbarskiego za zagospodarowanie brzegów rzeki i doliny Łyny oraz budowę rekreacyjno-wypoczynkowego bulwaru. Inwestycja od początku budziła zainteresowanie mieszkańców miasta. Bulwar został wykonany jako wielkopowierzchniowy obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy. Mnogość atrakcji powoduje, że każda osoba odwiedzająca bulwar może znaleźć coś dla siebie. Obiekt jest idealny zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci, dla których został wybudowany plac zabaw ze specjalnymi urządzeniami i nawierzchnią bezpieczną.

Rozbudowa stadionu lekkoatletycznego w Lublinie – wyróżnienie internautów

Inwestycja wskazana głosami blisko 2 tysięcy internautów. Nowy stadion lekkoatletyczny to kolejny, po Arenie Lublin i Aqua Lublin, nowoczesny obiekt sportowy w Lublinie, który spełnia wymogi międzynarodowych organizacji, dając możliwość uprawiania różnego rodzaju konkurencji lekkoatletycznych, w tym biegów krótko- i długodystansowych, rzutów młotem, dyskiem, oszczepem, pchnięcia kulą, skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz wielobojów lekkoatletycznych.

Nagrody TOP Inwestycje Polski Wschodniej 2018 zostaną wręczone 3 października 2018 r. podczas gali towarzyszącej V Wschodniemu Kongresowi Gospodarczemu w Białymstoku.

Organizatorem konkursu jest Grupa PTWP i redakcja serwisu PortalSamorzadowy.pl.

Piąta edycja największej konferencji biznesowej poświęconej perspektywom rozwojowym Polski Wschodniej – Wschodni Kongres Gospodarczy – odbywa się w dniach 3-4 października 2018 r. w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku. Wydarzenie gromadzi około półtora tysiąca biznesmenów, polityków z regionu, kraju i Europy, inwestorów, finansistów, samorządowców, ekspertów i naukowców. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszy hasło „Tu spotyka się Zachód ze Wschodem".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie