REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Pracownia MOC Architekci wygrała konkurs na ekspozycję Muzeum Żołnierzy Wyklętych

  • Autor: PAP
  • 17 paź 2017 12:21
Pracownia MOC Architekci wygrała konkurs na ekspozycję Muzeum Żołnierzy Wyklętych
fot. shutterstock

Pracownia M.O.C. Architekci wygrała konkurs na ekspozycję stałą w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie - poinformował przewodniczący komisji konkursowej Andrzej Bulanda.

REKLAMA

Celem konkursu było uzyskanie najlepszej pod względem artystycznym, przestrzennym i funkcjonalno-użytkowym koncepcji ekspozycji stałej Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w budynkach nr 1, 2, 3 i 4 położonych na terenie byłego Aresztu Śledczego Warszawa-Mokotów.

Pierwszą nagrodę w wysokości 80 tys. zł oraz zaproszenie do negocjacji ws. zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowej otrzymała pracownia architektoniczna M.O.C. Architekci z Katowic - Błażej Janik, Ewa Janik, Anna Skołożyńska - Cieciera. Trzecia nagroda (30 tys. zł)została przyznana Markowi Mikulskiemu i Maciejowi Małachowiczowi. Wyróżnienie w wysokości 10 tys. zł otrzymali Kinga Duda, Rafał Krzemiński, Agnieszka Szulc, Dawid Nguyen Anh.

"Budowa Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL idzie do przodu. Kilka miesięcy temu wyłoniliśmy, również w konkursie, wykonawcę projektu. Dzisiaj wyłonimy zwycięzcę konkursu na wystawę stałą. Dzisiejsze rozstrzygnięcie konkursu i podpisanie umowy pozwoli ruszyć z pracami pełną parą. To dla nas wyjątkowe wydarzenie" - powiedział obecny na konferencji wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Jak dodał, praca, która zwyciężyła "jest bardzo ciekawa i jestem przekonany, że spowoduje ona, że to muzeum będzie jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Polski". "Oznacza to, że wszyscy zwiedzający Warszawę na pewno będą chcieli odwiedzić to miejsce w przyszłości" - ocenił Jaki.

Przewodniczący siedmioosobowej komisji konkursowej prof. Andrzej Bulanda poinformował, że na konkurs wpłynęły trzy prace, co "może świadczyć o skali trudności związanych z tym problemem miejscem, konkursem". "Najważniejsze jednak żeby była chociaż jedna praca, która spełnia oczekiwania zamawiającego i taka praca się tutaj znalazła" - ocenił Bulanda. Jak dodał, poziom prac był "bardzo zróżnicowany".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie