REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Prawie 50 pracowni chce odmienić plac Orła Białego w Szczecinie

  • Autor: Propertydesign.pl / BIP UM Szczecin
  • 03 paź 2018 14:14
fot. Fotolia

Dużym zainteresowaniem cieszył się wśród architektów konkurs na zagospodarowanie pl. Orła Białego w Szczecinie. Już wiemy, że do konkursu zaproszono 49 pracowni architektonicznych.

REKLAMA

Przedmiotem konkursu jest wykonanie i zaprezentowanie, przeznaczonej do realizacji, koncepcji na zagospodarowanie Placu Orła Białego oraz ulicy Tkackiej w Szczecinie wraz z koncepcją zagospodarowania w obszarze wyznaczonym Placem Żołnierza Polskiego, ul. Farną i Sołtysią, ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego i ul. Tkacką. W konkursie przewidziane są trzy nagrody i trzy wyróżnienia. I nagroda wynosi 30 tys. zł brutto, II nagroda - 15 tys. zł brutto , III nagroda - 10 tys. zł brutto, zaś trzy wyróżnienia po 5 tys. zł brutto.

Wśród pracowni architektonicznych, które przeszły weryfikację formalną znalazły się takie pracownie jak m.in. ARCHAID Pracownia Architektoniczna Jacek Szewczyk, Pniewski Architekci, Archimental, Atelier Starzak Strebicki - Pracownia Architektury s.c. Jolanta Starzak, Dawid Strębicki, Bartosz Warzecha Studio, S.LAB Architektura Tomasz Sachanowicz, Katarzyna Wirkus, GRID Architekci, Front Architects, Orłowski, Szymański - Architekci i DOMINO Grupa Architektoniczna Wojciech Dunaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie