×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

PropTech Festival: Czy Parkanizer Share zrewolucjonizuje biurowe systemy parkingowe?

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • Opublikowano: 14 wrz 2018 12:47
  • Zaktualizowano: 14 wrz 2018 12:52
PropTech Festival: Czy Parkanizer Share zrewolucjonizuje biurowe systemy parkingowe?
Parkanizer Share Team

Parkanizer Share to jedna z 10 najciekawszych technologii dla nieruchomości wyróżnionych w PropTech Festival - wydarzeniu i konkursie towarzyszącym konferencji Property Forum 2018. Nominowane technologie ocenią czytelnicy portalu Propertynews.pl, głosując na najlepsze.

REKLAMA

Parkanizer Share to aplikacja, która pozwala pracownikom łatwo dzielić się firmowymi miejscami postojowymi między sobą. Wystarczy, że office manager wprowadzi do systemu informację o miejscach postojowych przypisanych na wybrany okres do poszczególnych pracowników, a także stworzy listę osób, które chętnie z nich skorzystają, jeśli nadarzy się okazja. Od tego momentu firmowy parking ma szansę codziennie zapełniać się co do miejsca.

Kiedy pracownik z przypisanym miejscem postojowym jest nieobecny lub nie przyjeżdża do pracy autem, zgłasza kilkoma kliknięciami ze swojego smartfonu lub komputera, kiedy nie parkuje i odstępuje miejsce wybranemu lub wylosowanemu współpracownikowi. Obdarowany natychmiast otrzymuje powiadomienie, kiedy może swobodnie wjechać na firmowy parking.

Do wjazdu na parking wykorzystywane są karty dostępowe pracowników do budynku lub – w rozszerzonej wersji Parkanizer Share – aplikacja w smartfonie, która działa jak pilot do szlabanu. Aplikacja jest prosta w obsłudze, a całe rozwiązanie nagradza koleżeńskie zachowania i pozwala realnie sprawić, że czyjś dzień będzie przyjemniejszy.

- Chyba wszystkie dobre pomysły powstają, gdy nagle uświadamiamy sobie, że coś oczywistego w naszym otoczeniu wcale takie nie jest. Codziennie mijałem parkingi w pobliżu naszego biura i nagle zdałem sobie sprawę, że część miejsc stoi pusta, podczas gdy mnóstwo moich współpracowników parkuje na dzikim parkingu, w błocie, bo wszystkie miejsca są wynajęte. Potem zbadaliśmy, jak jest gdzie indziej. Okazało się, że na wielu biurowych parkingach średnio około 30 proc. miejsc dziennie pozostaje niewykorzystanych, choć wszystkie są wynajęte! W innych naszych badaniach - "Parkowanie w Polsce" - dowiedzieliśmy się, że 80 proc. kierowców chętnie udostępni swoje miejsce podczas biurowej nieobecności. Jest potrzeba, są ludzie gotowi dzielić się miejscem postojowym - po prostu brakowało narzędzia. Wykorzystaliśmy swoje doświadczenie i nadarzającą się szansę - mówi Maciej Lukas, współtwórca technologii.

Kliknij, aby zagłosować!

W kolejnym etapie konkursu PropTech Festival twórcy technologii zaprezentują się przed Jury i gośćmi konferencji Property Forum 2018. Autorzy trzech najlepszych zostaną ogłoszeni podczas Gali Prime Property Prize 2018 (17 września, hotel Sheraton, Warszawa).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie