REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

PropTech Festival: Czy ProperGate zrewolucjonizuje zarządzanie logistyką na budowie?

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 10 wrz 2018 10:01
PropTech Festival: Czy ProperGate zrewolucjonizuje zarządzanie logistyką na budowie?
Od lewej: Rafał Grudzień, Anna Walkowska, Robert Grudzień, twórcy ProperGate.co.

ProperGate.co. to jedna z technologii, która została wyróżniona w PropTech Festival - wydarzeniu i konkursie towarzyszącym konferencji Property Forum 2018. Jury konkursu z nadesłanych zgłoszeń wybrało 10 najciekawszych technologii dla nieruchomości. Teraz ocenią je Czytelnicy portalu Propertynews.pl, głosując na najlepsze. W kolejnych artykułach będziemy prezentować kolejne rozwiązania nominowane w PropTech Festival.

REKLAMA

- Pomysł na projekt systemu zarządzania logistyką na budowie wyszedł z potrzeby naszego pierwszego partnera - firmy HB Reavis. Przy realizacji projektu Varso Place, w samym centrum Warszawy, potrzebne było sprawne zarządzanie dostawami just-in-time - w myśl metodyki Lean Construction - mówią twórcy ProperGate.co.

Po 5 miesiącach funkcjonowania zaprojektowanego przez Roberta Grudnia i Rafała Grudnia prototypu, założyciele wspólnie z Anną Walkowską zdecydowali się na stworzenie nowego produktu ProperGate.co i zweryfikowanie go na rynkach w Kanadzie, Francji, Belgii i Polsce.

- Pozytywny odbiór wśród generalnych wykonawców i deweloperów motywuje nas do dalszego rozwijania produktu - mówią pomysłodawcy.

ProperGate jest oprogramowaniem B2B w modelu SaaS, które automatyzuje zarządzanie logistyką dostaw na budowie, optymalizując czas i budżet projektu. Dzięki platformie generalny podwykonawca zyskuje możliwość osiągania licznych mikrooszczędności w codziennych działaniach osób zaangażowanych w dostawy materiałów.

Zapewnienie większej kontroli nad dostawami i rozładunkiem, poprzez optymalizację procesu rezerwacji zasobów, wpływa znacząco na wyższą terminowość realizacji harmonogramu. Ma to także znaczący wpływ na redukcję CO2, zwiększenie świadomości wpływu budowy na środowisko, a tym samym ułatwia uzyskanie certyfikatów BREEAM czy LEED poprzez monitoring emisyjności pojazdów dostarczających materiałów. Przyczynia się również do redukcji korków spowodowanych przez auta oczekujące na wjazd na budowę.

Dzięki wykorzystaniu aplikacji webowej, z której każdy uczestnik procesu może korzystać na swoim urządzeniu mobilnym, zadania logistyczne są na bieżąco monitorowane, koordynowane oraz w razie konieczności korygowane.

Aplikacja wspiera konkretne wyzwania dot.:
a) synchronizacji zasobów potrzebnych do rozładunku dla materiałów zamawianych na jedną budowę przez wielu podwykonawców,
b) zapewnienia dostaw na czas w związku z wysoką dynamiką prac, zmiennością konfiguracji placu budowy i mnogością dostaw,
c) transparentność dla inwestora w zakresie realizacji projektu z perspektywy realizacji dostaw,
d) bieżącej inwentaryzacji i kontroli składów materiałów na budowie,
e) efektywnej komunikacji z kierowcą nieznającym trasy dojazdu, specyfiki wjazdu i lokalizacji miejsca rozładunku,
f) bieżącego rozliczania dostaw długoterminowych przy jednoczesnej eliminacji papierowych potwierdzeń,
g) potrzeby monitorowania dla celów certyfikacji środowiskowych emisji CO2 przez pojazdy dostarczające materiały,
Zaopatrując uczestników procesu logistycznego na budowie w aplikacje ProperGate automatyzujemy go w dużej części i przyspieszamy realizację projektu zmniejszając ryzyko opóźnień wynikających z źle zaplanowanych i niezrealizowanych dostaw.

Kliknij, aby zagłosować!

W kolejnym etapie konkursu PropTech Festival twórcy technologii zaprezentują się przed Jury i gośćmi konferencji Property Forum 2018. Autorzy trzech najlepszych zostaną ogłoszeni podczas Gali Prime Property Prize 2018 (17 września, hotel Sheraton, Warszawa).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie