×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

PropTech Festival: Sztuczna inteligencja w zarządzaniu przestrzenią biurową. Pragmasoft doceniony!

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 wrz 2018 12:01
  • Aktualizacja: 11 wrz 2018 12:57
PropTech Festival: Sztuczna inteligencja w zarządzaniu przestrzenią biurową. Pragmasoft doceniony!
Zespół Pragmasoft fot. mat. prasowe

Pragmasoft to jeden z 10 najciekawszych technologii dla nieruchomości wyróżnionych w PropTech Festival - wydarzeniu i konkursie towarzyszącym konferencji Property Forum 2018. Nominowane technologie ocenią czytelnicy portalu Propertynews.pl, głosując na najlepsze.

REKLAMA

- Fascynuje nas w jaki sposób technologia może ułatwiać codzienne życie, ograniczać zużycie energii, oszczędzać czas i pieniądze naszych klientów. Jesteśmy aktualnie po pierwszych testach systemu, a bazując na zebranych danych określiliśmy mapę drogową kolejnych funkcjonalności, pozwalającą na poszerzenie bazy klientów docelowych - opowiada Łukasz Korneluk, CEO Pragmasoft.

Metodyka Lean Agile to metodologia szybkiej adaptacji i ciągłego doskonalenia, która powoli zadomowia się także wśród property managerów. Jednak poza coraz bardziej elastyczną przestrzenią, gotową zmieniać się w odpowiedzi na potrzeby użytkowników, brakuje narzędzi by weryfikować wprowadzane udogodnienia i rozumieć jej mieszkańców. Stąd pomysł Pragmasoft, aby pozwolić w sposób ciągły, ale anonimowy i bezpieczny, zbierać informacje o wykorzystaniu przestrzeni, zasilając strumieniem danych inne systemy budynku.

JLL w swoim raporcie „Bracing for the flexible space revolutnion” 2017 prognozuje radykalną zmianę na rynku biurowym. Najemcy potrzebują znacznie bardziej elastycznych opcji najmu, co zmusza właścicieli budynków do szukania nowych sposobów na dostosowanie się do ich potrzeb.

- Infrasenses wspaniale wpisuje się w te prognozy. Dzięki zastosowaniu tego łatwo skalowalnego rozwiązania właściciele budynków będą w stanie zwiększyć utylizację wynajmowanej przestrzeni, a docelowo pomoże to w skutecznym zarządzaniu powierzchnią, zwiększając tym samym obrót z najmu, a także optymalizacją kosztów wynajmowanych powierzchni - podkreśla CEO Pragmasoft.

Na czym polega Infrasenses? - Pozwala na optymalizację użytkowania przestrzeni, dzięki któremu wieżowce, biura, placówki medyczne, przestrzenie mieszkalne i coworkingowe, mogą w inteligentny sposób zarządzać swoimi zasobami. Poprzez system inteligentnych czujników ruchu, przy zachowaniu anonimowości i prywatności użytkowników, algorytmy uczenia maszynowego określają sposób przemieszczania się ludzi, ich pozycję i sposób wykorzystania przestrzeni - opowiada.

Gdzie najlepiej się sprawdzi rozwiązanie? -  W biurowcach w ten sposób możemy określić, które strefy wspólne czy salki konferencyjne są najczęściej wykorzystywane. W przestrzeniach coworkingowych, które biurka i kiedy są zajęte. W konsekwencji system będzie umożliwiał takie dopasowanie przestrzeni, które w 100 proc. będzie odpowiadało pracownikom a firmie pozwoli w sposób zoptymalizowany wykorzystać wynajmowaną powierzchnię, adaptując ją do przeanalizowanych potrzeb - wskazuje CEO Pragmasoft. System sprawdzi się również w placówkach medycznych i opiekuńczych. - System umożliwia określenie bieżącej pozycji pacjenta (siedzi/leży/stoi) co pomoże w szybkiej reakcji personelu na nieprzewidziane zdarzenia np. na upadek. Możliwości jest wiele zastosowań tej technologii, a wraz z ilością danych i ich źródeł będzie ich coraz więcej - dodaje.

Kliknij, aby zagłosować!

W kolejnym etapie konkursu PropTech Festival twórcy technologii zaprezentują się przed Jury i gośćmi konferencji Property Forum 2018. Autorzy trzech najlepszych zostaną ogłoszeni podczas Gali Prime Property Prize 2018 (17 września, hotel Sheraton, Warszawa).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie