REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Przetarg na budowę Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej: KIO zajmie się odwołaniem jednej z firm

  • Autor: PAP
  • 03 sty 2022 15:56
Przetarg na budowę Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej: KIO zajmie się odwołaniem jednej z firm
Krajowa Izba Odwoławcza zajmie się odwołaniem ws. budowy Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej. fot. Shutterstock

Jedna z firm, której oferta nie została wybrana w przetargu na budowę Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej, odwołała się od werdyktu. Teraz sprawą zajmie się KIO.

REKLAMA

  • Krajowa Izba Odwoławcza zajmie się odwołaniem ws. budowy Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej.
  • Jedna z firm, której oferta nie została wybrana w przetargu na budowę Centrum odwołała się od werdyktu. 
  • Centrum powstanie przy siedzibie SFR. Ma być połączeniem interaktywnego i nowoczesnego muzeum z parkiem rozrywki.

Robert Grajcarek z działu inwestycji SFR powiedział, że wytwórnia czeka na rozstrzygnięcie odwołania. W rozmowie z PAP wyraził nadzieję, że rozprawa przed KIO odbędzie się jeszcze w styczniu.

Bielskie Studio Filmów Rysunkowych spośród ośmiu ofert, które wpłynęły na przetarg na generalnego wykonawcę budowy w mieście Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji, wybrało propozycję Bielskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego. Opiewała na 26,4 mln zł. Jako jedyna mieściła się w założonym przez wytwórnię limicie - 27 mln zł. Pozostałe oferty wahały się od 31,8 mln zł do 41,8 mln zł.

Centrum powstanie przy siedzibie SFR. Ma być połączeniem interaktywnego i nowoczesnego muzeum z parkiem rozrywki. Tworzone będzie w oparciu o dorobek Studia Filmów Rysunkowych, w którym powstały m.in. animowane seriale z Bielskiem i Lolkiem oraz psem Reksiem. Ma to być nowoczesny gmach połączony przewiązką z zabytkową siedzibą wytwórni. Według planów ma być gotowy w połowie 2023 r.

Na budżet inwestycji składają się pozyskane przez Studio fundusze norweskie, pieniądze z resortu kultury, a także samorządu Bielsko-Biała. Gmina pod budowę wniosła także działkę.

Studio Filmów Rysunkowych powstało w 1947 r. W bielskiej wytwórni powstawał przede wszystkim seriale dla najmłodszej widowni o przygodach Reksia, Bolka i Lolka, Baltazara Gąbki, czy Pampaliniego. Z bielskim studio współpracowali m.in. Zbigniew Lengren, Jan Szancer, Józef Szajna, Jan Brzechwa, Ludwik Jerzy Kern, Stefan Kisielewski, Krzysztof Komeda i Krzysztof Penderecki. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ pat/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie