Przetarg na budowę nowego przedszkola w Szczecinie przedłużonyUM Szczecin, www.szczecin.eu - 19-02-2021 12:02


Do 5 marca br. przedłużone zostało postępowanie przetargowe na budowę nowego przedszkola przy ul. Przygodnej, informuje UM Szczecin.

Powodem przedłużenia terminu składania oferty jest 5 modyfikacji specyfikacji przetargowej, jakie pojawiły się w toku postępowania oraz 130 zadanych pytań. Termin przedłużono do 5 marca br. 

Inwestycja będzie realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawować będzie Biuro Inwestycji i Remontów Oświatowych Urzędu Miasta Szczecin.

Obiekt będzie miał dwie kondygnacje. Znajdzie się w nim winda oraz otwarte wewnętrzne atrium. Oddziały przedszkolne rozlokowane będą na 2 kondygnacjach: 7 na parterze, 7 na piętrze. Na parterze zlokalizowany będzie oddział klubu dziecięcego z wydzielonym osobnym wejściem. 

W przedszkolu znajdzie się dodatkowo sala “doświadczenia świata” wyposażona w różnorodne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów dzieci. Przedszkole będzie wyposażone w pełne zaplecze kuchenno-socjalne, zaplecze socjalne personelu pomocniczego i ds.porządkowych (z częścią magazynowo-techniczną), salę wielofunkcyjną z teleskopowymi trybunami i z dedykowanym zapleczem, salę sportową, pomieszczenia administracyjne, zaplecze dla nauczycieli z salą konferencyjną.

Budynek będzie energooszczędny, m.in. poprzez zastosowanie instalacji grzewczej z wykorzystaniem paneli słonecznych, pompy ciepła czy też oświetlenia typu LED. Zainstalowany zostanie w nim rozbudowany system monitoringu oraz kontroli dostępu.

Na zewnątrz zaplanowano boisko wielofunkcyjne, place zabaw, ścieżka sensoryczna, a także ogród warzywno-kwiatowy. Wokół obiektu nasadzona zostanie zieleń w postaci drzew i krzewów różnych gatunków. Powstanie również parking dla rodziców i pracowników.