×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Przetarg na przebudowę budynku dworca Szczecin Główny

  • Autor: PKP S.A.
  • 16 cze 2014 11:08
Przetarg na przebudowę budynku dworca Szczecin Główny
fot. Fotolia

Dworzec Szczecin Główny zostanie gruntownie przebudowany. Ma być bardziej funkcjonalny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Modernizacja obejmie również przyległe tory i perony.

REKLAMA

PKP S.A. ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy prac. Inwestycja będzie przebiegała w formule „Projektuj buduj”. Oznacza to, że wyłoniony w drodze przetargu wykonawca najpierw opracuje projekt, a następnie przeprowadzi roboty budowlane według przygotowanego przez siebie harmonogramu. Prace mają zakończyć się w IV kwartale 2015 roku. Inwestycja ma być współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

- Wkroczyliśmy w kolejny etap szeroko zakrojonych inwestycji współfinansowanych z funduszy unijnych. Oprócz dworca w Szczecinie, przebudowane zostaną obiekty w Bydgoszczy i Gliwicach. Gruntownie zmodernizowane dworce będą nie tylko nowoczesne i bardziej funkcjonalne. Mamy nadzieję, że staną się także wizytówkami miast. Dotychczas, dzięki środkom Unii Europejskiej, zmodernizowaliśmy dworce we Wrocławiu i Gdyni oraz wybudowaliśmy zupełnie nowy, podziemny dworzec Kraków Główny  – mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. Nieruchomości w PKP S.A.

Planowany zakres inwestycji w Szczecinie to kompleksowa przebudowa budynku dworca wraz ze zmianą organizacji ruchu na terenie stacji. Przebudowany zostanie również tunel podziemny oraz kładka. Zupełnie nowym elementem będzie kładka łącząca ulicę Owocową bezpośrednio z budynkiem dworca. Stanie się ona główną drogą z budynku na perony. Zostanie również wymieniona nawierzchnia peronów.  Powstaną nowe wiaty. Całość zostanie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa podróżnych, zainstalowany będzie nowoczesny system monitoringu.

Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa 7 lipca br. Dokumentacja przetargowa dostępna jest na stronie internetowej PKP S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie