REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rozstrzygnięto konkurs na aranżację zieleni w recepcjach biurowca Astoria

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 lis 2017 10:14
Rozstrzygnięto konkurs na aranżację zieleni w recepcjach biurowca Astoria
Astoria Premium Offices fot. mat. prasowe
Rozstrzygnięto konkurs na aranżację zieleni w recepcjach biurowca Astoria
Rozstrzygnięto konkurs na aranżację zieleni w recepcjach biurowca Astoria
Rozstrzygnięto konkurs na aranżację zieleni w recepcjach biurowca Astoria

Rozstrzygnięto konkurs na aranżację zieleni w recepcjach budynku Astoria Premium Offices. Przeważająca większość najemców budynku opowiedziała się za koncepcją „Migrująca Zieleń” firmy Florabo. Zwycięzca wygrał podróż dla dwóch osób na Międzynarodową Wystawę Ogrodniczą IGA Berlin 2017 oraz zlecenie na realizację projektu.

REKLAMA

Astoria Premium Offices to biurowiec, który zapewnia wysoki komfort pracy i spełnia potrzeby najemców. Dlatego właśnie, dla Strabag Real Estate, jako dewelopera budynku bardzo ważne było zaangażowanie osób pracujących w biurowcu w proces wyboru projektu aranżacji zieleni w recepcjach Astorii.

Projekt „Migrująca Zieleń” to nowoczesna koncepcja, która wykorzystuje proste formy i materiały, łącząc je z oryginalną, rzadko spotykaną roślinnością. Kaskadowy układ donic z roślinami o zróżnicowanej wysokości sprawia wrażenie fali zieleni, która przenika do przestrzeni obiektu. Dzięki temu powstają zielone enklawy, w których można odetchnąć, zrelaksować się i poczuć jak w egzotycznym ogrodzie. Punktowe oświetlenie pośrednie nadaje aranżacji lekkości i uwypukla detale.

– Przygotowanie projektu dla tak eleganckiej przestrzeni, jak lobby w budynku Astoria Premium Offices było dla nas bardzo ambitnym zadaniem. Chcieliśmy nadać wnętrzu dynamiki, jednocześnie zachowując i podkreślając jego subtelny charakter. Planowana kilka razy w roku zmiana roślin i ich aranżacji, nie tylko gwarantuje niezwykły efekt wizualny, ale wywołuje także poczucie świeżości i nowości. Przewidziana liczba i rodzaj roślin wpłyną również pozytywnie na jakość powietrza w recepcjach – mówi Halina Kamińska, założycielka firmy Florabo.

W ramach nagrody w konkursie firma Florabo otrzymała zlecenie na realizację projektu i pielęgnację roślin. Strabag Real Estate zorganizował dla zwycięzców konkursu także wyjazd do Berlina na Międzynarodową Wystawę Ogrodniczą IGA Berlin 2017, gdzie prezentowane są najnowsze światowe trendy w sztuce ogrodowej i architekturze krajobrazu.

Astoria Premium Offices oferuje ponad 18 000 mkw. powierzchni biurowej i 900 mkw. powierzchni handlowej. Dodatkowo do dyspozycji najemców pozostaje podziemny parking. Inteligentne wyposażenie wnętrza umożliwia efektywną i elastyczną aranżację powierzchni zarówno w tradycyjnym podziale gabinetowym, jak i w układzie typu open space. Projekt został opracowany przez firmę Strabag Real Estate i zrealizowany we współpracy ze spółką Strabag, jako generalnym wykonawcą. Firma doradcza Colliers International pełni funkcję wyłącznego agenta wynajmu inwestycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie