×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ruszył konkurs na koncepcję scenografii wystawy stałej Małopolskiego Centrum Nauki

  • Autor: PAP
  • 04 gru 2018 15:30
Ruszył konkurs na koncepcję scenografii wystawy stałej Małopolskiego Centrum Nauki
fot. unsplash

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon, które w połowie 2022 r. ma być udostępnione zwiedzającym, ogłosiło konkurs na wstępną koncepcję scenografii wystawy stałej. Będzie ona podzielona na pięć sekcji tematycznych. Ogłoszenie wyników nastąpi do 18 marca przyszłego roku.

REKLAMA

Jak poinformował we wtorek Piotr Koziarz z Cogiteonu propozycje koncepcji plastyczno-przestrzennej wystawy powinny uwzględniać scenografię dla określonych w regulaminie eksponatów z uwzględnieniem charakterystycznych elementów i detali. Oprócz tego pod uwagę będą brane m.in. ergonomia rozwiązań, ich funkcjonalność oraz walory estetyczne.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 28 lutego przyszłego roku przesłać lub dostarczyć wizualizacje fragmentów dwóch sekcji wystawy: "Ciało człowieka" oraz "Jutro to dziś".

Najważniejsza ekspozycja Cogiteonu obejmie ponad 2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni i będzie podzielona na pięć sekcji tematycznych. W każdej z nich znajdą się eksponaty, które będą angażować zwiedzających do samodzielnego przeprowadzania doświadczeń.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 18 marca 2019 roku. Autor lub autorzy zwycięskiej pracy zostaną zaproszeni do negocjacji na opracowanie całościowej koncepcji plastyczno-przestrzennej wystawy stałej. Przewidziane są też nagrody pieniężne za zajęcie pierwszego i drugiego miejsca.

Cogiteon, którego nazwa nawiązuje do łacińskiego "cogito" czyli "myśleć" oraz do "odeonu" czyli miejsca działań artystycznych i rozrywkowych, jest Instytucją Kultury Województwa Małopolskiego utworzoną uchwałą sejmiku województwa w listopadzie 2017 r.

Placówka, prezentująca i popularyzująca osiągnięcia współczesnej nauki, powstanie w krakowskich Czyżynach przy al. Bora-Komorowskiego na około 4 hektarach terenów w sąsiedztwie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Jej otwarcie planowane jest na 2022 rok.

Powierzchnia użytkowa centrum - uwzględniająca zarówno wystawę stałą, jak i czasowe ekspozycje - ma wynosić ok. 12,5 tys. m kw. Koszt inwestycji, tj. budynku wraz z zagospodarowaniem otoczenia to ok. 91 mln zł. Część z tych środków pochodzi z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie