REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Rynek w Starym Fordonie wypięknieje. Konkurs rozstrzygnięty

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 11 gru 2017 16:17
II miejsce zdobyli architekci z Poznania: Łukasz Pieńczykowski i Jakub Bartkowiak. To ich projekt najlepiej spośród przedłożonych prac spełnia oczekiwania mieszkańców, a także w właściwy sposób pod względem konserwatorskim interpretuje historyczną przestrzeń, fot. UM Bydgoszcz

Konkurs na zagospodarowanie rynku w Starym Fordonie został rozstrzygnięty. Najciekawszą koncepcję przygotowali architekci z Poznania.

REKLAMA

Na konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zagospodarowania i aranżacji przestrzeni rynku w Starym Fordonie wpłynęło w sumie 11 projektów (cztery z Bydgoszczy, trzy z Poznania i po jednym z Warszawy, Wrocławia, Kielc i Gliwic) - podaje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

Komisja konkursowa nie przyznała I nagrody – żaden z projektów nie uwzględnił wszystkich sugestii przedstawionych przez organizatorów konkursu. II miejsce zdobyli architekci z Poznania: Łukasz Pieńczykowski i Jakub Bartkowiak. To ich projekt najlepiej spośród przedłożonych prac spełnia oczekiwania mieszkańców, a także w właściwy sposób pod względem konserwatorskim interpretuje historyczną przestrzeń.

Komisja doceniła czytelny podziału przestrzeni rynku na poszczególne strefy związane z różnorodną funkcją miejsca, przy jednoczesnym szacunku dla kontekstu przestrzennego.

Architekci ciekawie zaaranżowali także miejsca wypoczynku wkomponowane na tle lipowej alei zintegrowanej z zielenią (ławki rozdzielone konarami drzew), która wykorzystuje formę łuku powtarzającą się w połączonych ze sobą modułach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie