REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Samorząd Rzeszowa ogłasza konkurs na zagospodarowanie prawego brzegu Wisłoka

  • Autor: PAP
  • 13 maj 2021 15:46
Samorząd Rzeszowa ogłasza konkurs na zagospodarowanie prawego brzegu Wisłoka
Samorząd Rzeszowa ogłosił konkurs na przygotowanie koncepcji zagospodarowania prawego brzegu Wisłoka, między mostem Zamkowym a mostem Karpackim. fot. Shutterstock

Zielone tereny na prawym brzegu Wisłoka w Rzeszowie mają przejść metamorfozę. Samorząd Rzeszowa ogłosił konkurs architektoniczny na przygotowanie koncepcji ich zagospodarowania.

REKLAMA

  • Samorząd Rzeszowa ogłosił konkurs na przygotowanie koncepcji zagospodarowania prawego brzegu Wisłoka, między mostem Zamkowym a mostem Karpackim.
  • Konkurs jest otwarty, adresowany do wszystkich osób posiadających wykształcenie wyższe o kierunku architektura, urbanistyka, architektura krajobrazu, planowanie przestrzenne lub gospodarka przestrzenna.
  • Do 25 czerwca br. będzie można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie. Natomiast do 2 lipca br. uczestnicy, którzy spełnią warunki zostaną zaproszeni do udziału. Prace konkursowe będzie można przesyłać do 27 sierpnia br., a ogłoszenie zwycięzców nastąpi do 10 września br.
  • Zwycięzca otrzyma 30 tys. zł nagrody.

Jak podkreślił pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak, prawy brzeg Wisłoka to bardzo ważny dla mieszkańców teren, dlatego musi być mądrze zagospodarowany.

"Takie są oczekiwania mieszkańców. Wierzę, że konkurs przyniesie ciekawe propozycje i będzie inspiracją, punktem wyjścia do dalszych działań w kwestii stworzenia w tym miejscu jak najlepszej publicznej strefy wypoczynku i rekreacji" - dodał.

Przeczytaj także >> Tak wygląda odnowiona stacja Rzeszów Główny

Celem konkursu jest wyłonienie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania zielonych terenów na prawym brzegu Wisłoka.

Ogłoszony konkurs, jak podkreśla Bajdak jest otwarty, adresowany do wszystkich osób posiadających wykształcenie wyższe o kierunku architektura, urbanistyka, architektura krajobrazu, planowanie przestrzenne lub gospodarka przestrzenna.

Jak podano w informacji o konkursie, w opracowanej koncepcji należy ująć takie założenia jak to, że przestrzeń i obiekty będą ogólnodostępne i łatwe w utrzymaniu. Korzystanie z urządzeń musi być bezpieczne i niewymagające specjalnego dozoru. Teren i jego wyposażenie muszą być również dostępne dla osób niepełnosprawnych oraz osób z wózkami dziecięcymi.

Do 25 czerwca br. będzie można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie. Natomiast do 2 lipca br. uczestnicy, którzy spełnią warunki zostaną zaproszeni do udziału. Prace konkursowe będzie można przesyłać do 27 sierpnia br., a ogłoszenie zwycięzców nastąpi do 10 września br.

Zgodnie za założeniami konkursu prace muszą składać się z części graficznej i opisowej.

Zwycięzca otrzyma 30 tys. zł, za zajęcie drugiego miejsca przewidziano 16 tys. zł, a trzeciego 8 tys. zł. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

huk/ je/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie