REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Startuje konkurs Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy

  • Autor: UM Warszawa
  • 14 sty 2022 13:30
Startuje konkurs Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy
Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, fot. mat. pras.

Rozpoczyna się 8. edycja Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy.  Zgłoszenia można wysyłać do 6 lutego.

REKLAMA

- Z roku na rok ranga konkursu rośnie. Inwestorzy publiczni i prywatni coraz chętniej prezentują swoje realizacje. I zgłaszają je do naszego konkursu. Nowe budynki i przestrzenie publiczne tworzą coraz lepszą Warszawę – do życia i wypoczynku, dostępną dla wszystkich – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Nowe budynki, przebudowy istniejących obiektów, zmiany w przestrzeni publicznej może zgłosić każda mieszkanka i każdy mieszkaniec naszego miasta. Ratusz czeka też na zgłoszenia od przedstawicieli inwestorów, zespołów projektowych, organizatorów wydarzeń czy wydawców książek o tematyce warszawskiej. 

Sąd konkursowy na czele z wiceprezydentem Warszawy Michałem Olszewskim rozpatrzy tylko realizacje ukończone w 2021 roku. To samo dotyczy wystaw, książek czy innych wydarzeń.

- Jestem bardzo ciekawa, co tym razem zgłoszą inwestorzy i architekci. I na co wskażą mieszkańcy Warszawy. Z roku na rok jakość budynków i przestrzeni publicznych jest coraz wyższa. Oceniamy nie tylko wygląd i funkcjonalność danej inwestycji czy wkomponowanie jej w otoczenie i krajobraz. Sprawdzamy też jakość rozwiązań proekologicznych. Badamy dostępność obiektów i przestrzeni publicznych dla osób w różnym wieku i z niepełnosprawnościami – mówi Marlena Happach, architekt miasta i wiceprzewodnicząca sądu konkursowego.

Jakość architektury to wygoda i rozwiązania dobre dla wszystkich użytkowników oraz dla środowiska naturalnego. Dlatego członków sądu konkursowego wspierają w pracy eksperci z zespołów Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. dostępności oraz z Koła Architektury Zrównoważonej Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Jak zgłosić najlepsze realizacje i wydarzenia w naszym konkursie?
Każdy może w prosty sposób dokonać zgłoszenia w konkursie.  Wystarczy wejść na stronę Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy i wypełnić formularz. Na zgłoszenia czekamy do 6 lutego.

Kto jest organizatorem konkursu?

Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody jest Prezydent m.st. Warszawy. Nagrodę przyznajemy we współpracy z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich, Mazowiecką Okręgową Izbą Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Oddziałem Warszawskim Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie