×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Studenci łódzkiej ASP projektowali wnętrza mieszkań w Strefie Progress

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 20 paź 2022 14:35
Studenci łódzkiej ASP projektowali wnętrza mieszkań w Strefie Progress
Strefa Progress realizowana przez Okam w Łodzi, fot. mat. prasowe

Okam nagrodził studentów ASP za projekty w Strefie Progress. Zwycięskie projekty zostaną udostępnione przez dewelopera zainteresowanym przyszłym nabywcom mieszkań w Strefie Progress jako inspiracje.

REKLAMA

  • Okam wraz z Instytutem Architektury Wnętrz łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, rozstrzygnął konkurs wśród studentów uczelni.
  • W ramach inicjatywy młodzi ludzie przygotowywali projekty aranżacji funkcjonalno-przestrzennej trzech mieszkań: kawalerki, a także 2 i 3-pokojowych w inwestycji Strefa Progress, pierwszym projekcie mieszkaniowym dewelopera w Łodzi.
  • Zwycięskie projekty zostaną udostępnione przez dewelopera zainteresowanym przyszłym nabywcom mieszkań w Strefie Progress jako inspiracje.
  • Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, a uroczystość odbyła się na terenie Odlewni w Strefie Piotrkowska 217 Okam sąsiadującej ze Strefą Progress.
  • Oddanie inwestycji do użytkowania planowane jest na I kwartał 2024 r.

– Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, w szczególności zwycięzcom konkursu, którzy zaproponowali naprawdę ciekawe rozwiązania dla mieszkań w Strefie Progress. Nie jest powiedziane, że nasze drogi jeszcze kiedyś się nie zejdą - czy nie będą z nami współpracować przy projektach architektonicznych, a może któryś z nich znajdzie również u nas zatrudnienie – podkreśla Anna Watkowska, Head of HR i Członek Zarządu w Okam Capital.

Zwycięzcy wyłonieni zostali przez Kapitułę składającą się z przedstawicieli Okam oraz Instytutu Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W kategorii: kawalerka i mieszkanie 2 pokojowe przyznane zostały nagrody główne i wyróżnienia, zaś w kategorii mieszkanie 3-pokojowe wyłoniono jednego laureata.

Jako nagrodę główną studenci otrzymali po 1500 zł, zaś za wyróżnienie kwotę 500 zł. Każdy z 14 uczestniczących w inicjatywie studentów otrzymał również pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.

Okam wraz z Instytutem Architektury Wnętrz łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, rozstrzygnął konkurs wśród studentów uczelni. fot. mat. prasowe
Okam wraz z Instytutem Architektury Wnętrz łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, rozstrzygnął konkurs wśród studentów uczelni. fot. mat. prasowe

Studenci poddali analizie mieszkania 1, 2 i 3-pokojowe, przygotowując dla wybranego lokalu autorską propozycję układu funkcjonalno-przestrzennego, z uwzględnieniem kwestii praktycznych. Pod uwagę wzięte zostały bieżące trendy, funkcjonalność rozwiązań, aspekty psychologiczno-społeczne, w tym potrzeby przyszłych mieszkańców.

– Pomysły młodego pokolenia - które w znacznej części zamieszka w Strefie Progress - w postaci reprezentacji studentów łódzkiej ASP, są dla nas bardzo ważne. W niezwykle twórczy sposób odpowiedzieli na założenie wizji naszej inwestycji, która nie będzie zwykłym miejscem do mieszkania, a przestrzenią do życia w pełni. Łódzcy studenci kolejny raz pokazali też, że należą do najlepszych wśród kierunków architektonicznych w całej Polsce – zaznacza Marcin Michalec, CEO Okam Capital.

Zwycięskie projekty zostaną udostępnione przez dewelopera zainteresowanym przyszłym nabywcom mieszkań w Strefie Progress jako inspiracje. Prace będzie można obejrzeć w biurze sprzedaży Strefy Progress.

Strefa Progress realizowana przez Okam w Łodzi, fot. mat. prasowe
Strefa Progress realizowana przez Okam w Łodzi, fot. mat. prasowe

Strefa Progress to pierwsza łódzka inwestycja mieszkaniowa Okam realizowana przy al. Kościuszki 132. Znajdzie się na niej łącznie niemal 280 mieszkań o metrażach między 26 a 150 mkw, a w części parterowej zaplanowano lokale usługowe. Kompleks wyposażony będzie w parking podziemny oraz komórki lokatorskie.

Przyszli mieszkańcy będą mogli skorzystać z szeregu udogodnień. Do ich dyspozycji przeznaczona zostanie m.in. strefa mieszkańca wraz z przestrzenią do co-workingu, darmowa wypożyczalnia rowerów i hulajnóg, automat paczkowy, a także stacje do ładowania aut elektrycznych czy serwis naprawy rowerów. Powierzchnia pomiędzy budynkami wypełniona zostanie z kolei wewnętrznym zielonym dziedzińcem.

Strefa Progress powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie innej inwestycji Okam – centrum kulturalno-rozrywkowego Strefy Piotrkowska 217. Przyszli mieszkańcy będą mieli dostęp do pełnej infrastruktury i tej przestrzeni – usługowej, restauracyjnej, a także do odbywających się tam wydarzeń. W Strefie Progress sprzedanych zostało już ok. 35 proc. mieszkań. Oddanie inwestycji do użytkowania planowane jest na I kwartał 2024 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie