×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sukces polskich projektantów w międzynarodowym konkursie Roca

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 sie 2017 15:17
Sukces polskich projektantów w międzynarodowym konkursie Roca
fot. shutterstock

Młodzi projektanci z Polski odnieśli ogromny sukces w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu Roca – Jumpthegap. Wśród 12 finałowych prac znalazły się trzy projekty przygotowane z udziałem Polaków.

REKLAMA

W kategorii studentów wyróżniona została Zuzanna Wilkarska, za projekt systemów prysznicowych. Natomiast spośród 4 projektów, które mogą otrzymać nagrodę specjalną fundacji We Are Water, nasi rodacy brali udział w aż dwóch z nich: biounit (Aleks Cicha, Polska i Charles Chambers, UK) oraz Delta (Michał Hondo i Kinga Grzybowska, Polska).

Ceremonia przyznania nagród będzie 17 października w Disseny Hub w Barcelonie. Poprowadzi ją Patrik Schumacher, przewodniczący jury. Wtedy poznamy trzy zwycięskie projekty – w kategorii profesjonalistów, studentów oraz nagrody specjalnej fundacji We Are Water.

Jumpthegap to międzynarodowy konkurs na nowatorskie produkty i rozwiązania przestrzeni i funkcji łazienki, będący dla adeptów zawodu płaszczyzną do zaprezentowania swoich innowacyjnych pomysłów. Głównym celem konkursu jest wspieranie młodych, utalentowanych designerów z całego świata i pomoc w zdobyciu międzynarodowego uznania. Tegoroczna edycja Jumpthegap zbiegła się z obchodami setnej rocznicy powstania firmy Roca. W tym roku znacznie wzrosła też wartość nagród, w każdej kategorii (dla profesjonalistów i studentów) wynosiła 10 000 euro. Fundacja We are Water ufundowała też nagrodę specjalną o wartości 6 000 euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie