×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tak może wyglądać nowy stadion GKS-u Katowice. To projekt RS Architekci

  • Autor: Propertydesign.pl / SARP Katowice
  • 13 cze 2018 15:13
  • Aktualizacja: 13 cze 2018 15:15
Tak może wyglądać nowy stadion GKS-u Katowice. To projekt RS Architekci
Skład zwycięskiego zespołu pracowni RS Architekci weszli: Damian Radwański, Marius Schlesiona, Joanna Sowa, Maria Szymkiewicz, Jakub Kapral, Karolina Rusek, Piotr Szenkowski i Marcin Woźnica. Za I miejsce w konkursie przyznano 50 tys. zł i zaproszono do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie z wolnej ręki, fot. mat. SARP Katowice

Katowicki SARP rozstrzygnął konkurs na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną nowego kompleksu sportowego stadionu miejskiego. I Nagroda trafiła w ręce pracowni RS Architekci.

REKLAMA

Jak czytamy w werdykcie Jury: "I nagrodę przyznaje się za najlepsze zrealizowanie wytycznych przestrzennych i programowych przez stworze niejednorodnego, zintegrowanego zespołu o minimalistycznej architekturze i kameralnej skali, naturalnie wykorzystującego topografię terenu i jego warunki przyrodnicze. Czytelna i prosta strefa dojścia do zespołu oraz jego obejścia w poziomie terenu są wartościowym wkładem w zagospodarowanie leśnej działki. Otwarcie zespołu na południe na zieleń poprzez pejzażowy plac wejściowy i sprzężoną z nim aleję wejściową tworzą współczesną otwartą przestrzeń o cechach adekwatnych do charakteru obiektu. Jury uznaje patio do hali za twórcze dopełnienie programu dające możliwości wszechstronnego użytkowania. Praca w pełni zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w tym obszarze i możliwa do realizacji bez uwag i zmian do studium w całości. Zaproponowane rozwiązania są ekonomiczne inwestycyjnie i eksploatacyjnie. Praca odznacza się wysoka kultura graficzną, wrażliwością i szczerym opracowaniem elementów konstrukcji i jej optymalizacji".

Skład zwycięskiego zespołu pracowni RS Architekci weszli: Damian Radwański, Marius Schlesiona, Joanna Sowa, Maria Szymkiewicz, Jakub Kapral, Karolina Rusek, Piotr Szenkowski i Marcin Woźnica. Za I miejsce w konkursie przyznano 50 tys. zł i zaproszono do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie z wolnej ręki.

W konkursie przyznano również II Nagrodę, która trafiła w ręce pracowni JSK Architekci i Biura Usług Architektonicznych Profil (Zbigniew Pszczulny, Mariusz Rutz, Piotr Bury, Jakub Podgórski, Marcin Bieńka, Ewa Cempel, Piotr Buśko i Mirosław Matejko). Za II miejsce w konkursie przyznano nagrodę w wysokości 40 tys. zł. W tym projekcie doceniono m.in. klarowny układ urbanistyczny uwzględniający pasmowe strefowanie począwszy od strefy parkingów, boisk treningowych, oraz budynków hali sportowej i stadionu. Na uwagę zasługuje również powściągliwa architektura będącą w dobrej relacji z naturalnym zalesionym otoczeniem.

III Nagrodę i 10 tys. zł. zdobyli LAP STUDIO i STOPROCENT Architekci Adam Kulikowski Przemysław Kaczkowski. Jak czytamy w werdykcie: "Nagrodę przyznano za stworzenie zwartego i integralnego kompleksu stadionu i hali sportowej stosującej świadome i konsekwentne środki formalne kształtowania rzutu zespołu obiektów i ich trzeciego wymiaru. Wytworzenie wrażenia dynamiki poprzez zastosowanie elementów elewacji".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie