REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Teatr Wybrzeże ma być nowocześniejszy - konkurs

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 kwi 2014 10:00
Teatr Wybrzeże ma być nowocześniejszy - konkurs
Teatr Wybrzeże w Gdańsku, fot. teatrwybrzeze.pl

Teatr Wybrzeże ogłosił konkurs architektoniczny na opracowanie aktualizacji koncepcji architektonicznej i modernizacji infrastruktury Dużej Sceny i Sceny Malarnia. Nowa koncepcja ma uwzględnić również poprawę stanu zabytkowego obiektu Starej Apteki wraz z Przejściem Bramnym oraz podniesieniem jakości przestrzeni publicznej na ulicy Teatralnej.

REKLAMA

Zamawiającym jest Teatr Wybrzeże. W ramach konkursu architektonicznego udostępni wszystkim uczestnikom konkursu koncepcję architektoniczną pod tytułem: Projekt koncepcyjny przebudowy zespołu obiektów Państwowego Teatru Wybrzeże w Gdańsku z 2008 r., sporządzony przez pracownię projektową pod nazwą Studio 1:1 Jarosław Szymański.

Celem konkursu jest wyłonienie, spośród zgłoszonych do udziału w konkursie opracowań, koncepcji architektonicznej, która w największym stopniu pozwoli na podniesienie jakości i atrakcyjności infrastruktury Teatru Wybrzeże w Gdańsku, ze szczególnym uwzględnieniem foyer Dużej Sceny. Nowa koncepcja ma także zaproponować rozwiązania pozwalające w sposób najbardziej efektywny wykorzystać budynek Sceny Malarnia wraz z zapleczem – zabytkowym budynkiem Starej Apteki wraz z Przejściem Bramnym i łącznikiem na cele statutowe teatru.

Jednocześnie opracowanie powinno proponować interesujące rozwiązania przestrzenne pozwalające na podniesienie jakości przestrzeni publicznej w ulicy Teatralnej. 

Regulaminu konkursu oraz szczegóły na stronie SARP: http://sarp.warszawa.pl/sarp_konkurs/konkurs-architektoniczny-na-koncepcje-modernizacji-infrastruktury-teatru-wybrzeze-w-gdansku/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie