The Bridge, najnowszy projekt Ghelamco zwyciężył w kategorii Office Development w prestiżowym konkursie European Property Awards 2021-2022 i awansował do International Property Awards. The Bridge zdobył 5 gwiazdek, co jest najwyższą możliwą oceną i jako jeden z najlepszych projektów w Europie powalczy o tytuł najlepszego budynku na świecie.
International Property Awards to jeden z najbardziej cenionych i prestiżowych konkursów branży nieruchomości na świecie. Od ponad 20 lat kilkudziesięciu ekspertów związanych z rynkiem nieruchomości przyznaje nagrody najbardziej nowatorskim i oryginalnym budynkom komercyjnym oraz mieszkalnym.
The Bridge został doceniony za wyjątkowe połączenie nowoczesnej architektury i zaawansowanych rozwiązań technologicznych z zabytkowym budynkiem Bellony, który będzie przylegał do biurowca. Efektem tego połączenia będzie nietuzinkowe lobby, które zepnie oba budynki. Futurystyczna – niemal diamentowa – bryła wieży, dzięki przeszklonemu lobby stanie się bramą do placu Europejskiego.
– The Bridge to most między nowoczesnością a historią. Łączy w sobie ponadczasową klasę i najnowsze technologie. Będzie także bramą łączącą jedną z głównych arterii miasta do lubianego przez mieszkańców Placu Europejskiego. Zastosowane w nim rozwiązania sprawią, że będzie to jeden z najbardziej ekologicznych budynków nie tylko w Polsce. Cieszy nas, że projekt został doceniony przez jury konkursu – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.
Międzynarodowy finał konkursu odbędzie się na początku przyszłego roku. To wtedy dowiemy się, czy projekt został najlepszym projektem w Europie w kategorii Office Development, oraz który projekt zostanie najlepszym na świecie.
Koncepcję architektoniczną wieżowca opracowała holenderska pracownia UNStudio przy współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektury Projekt. Budynek stanie u zbiegu ulicy Towarowej i Grzybowskiej, przy placu Europejskim.
174-metrowy wieżowiec zaoferuje 47 tys. mkw. przestrzeni biurowej w najwyższym standardzie. Będzie on wyposażony w około 280 miejsc parkingowych oraz udogodnienia dla rowerzystów (przewidziano dla nich 147 miejsc oraz szafki i prysznice). Posiadać będzie najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i proekologiczne. W budynku znajdą się m.in. ładowarki do samochodów elektrycznych oraz specjalny parking dla elektrycznych jednośladów (rowerów i hulajnóg) z 20 miejscami do ładowania. The Bridge będzie pracował pod nadzorem systemu SignalOS. Znajdą się w nim także opracowane przez Ghelamco rozwiązania antypandemiczne. Budynek będzie certyfikowany w systemach WELL, BREEAM i Green Building Standard. Ghelamco będzie także starało się o certyfikat „Obiekt bez barier”.
Przewidywany termin zakończenia budowy The Bridge to koniec 2024 r.
Współwłaściciel, Architekt AD Artis Architects
Partner Horizone Studio
Partner Horizone Studio
Architektka, Wiceprezeska OW SARP Pracownia Architektoniczna Aleksandra Wasilkowska
Wiceprezes zarządu, Architekt Ingarden & Ewý Architekci
Właściciel Mroczkowski Architekci