×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

The Bridge Wrocław z międzynarodową nagrodą

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 19 paź 2021 12:58
The Bridge Wrocław z międzynarodową nagrodą
Za aranżację wnętrz The Bridge Wrocław odpowiada Medusa Group. fot. mat. prasowe
The Bridge Wrocław z międzynarodową nagrodą
The Bridge Wrocław z międzynarodową nagrodą
The Bridge Wrocław z międzynarodową nagrodą

The Bridge został zwycięzcą w kategorii Luxury Architecture Design Hotel w naszej części Europy w prestiżowym konkursie World Luxury Hotel Awards.

REKLAMA

  • Wśród laureatów World Luxury Hotel Awards znalazł się hotel The Bridge Wrocław MGallery.
  • Publiczność doceniła wyjątkowy design architektury tego obiektu, który stanowi most pomiędzy współczesnością a historycznym i kulturalnym dziedzictwem Wrocławia.
  • Za projekt hotelu odpowiada lokalna pracownia Forum Architekci, a za aranżację wnętrz – Medusa Group.

The Bridge Wrocław MGallery, 5-gwiazdkowy hotel położony na Ostrowie Tumskim, w zabytkowej części Wrocławia, został regionalnym zwycięzcą w kategorii Luxury Architecture Design Hotel konkursu World Luxury Hotel Awards 2021. Publiczność uznała, że ten obiekt oferuje najlepszy design architektury spośród wszystkich nominowanych hoteli ze Wschodniej Europy. Za projekt hotelu odpowiada lokalna pracownia Forum Architekci, a za aranżację wnętrz – Medusa Group. Inwestorem jest firma Tacit Investment.

Przeczytaj także >> Chodziło o oddanie klimatu: Medusa Group o projektowaniu hotelu The Bridge we Wrocławiu

Odwołania do architektury otoczenia

Obiekt zlokalizowany na Placu Katedralnym, dokładnie naprzeciwko neogotyckiego budynku seminarium, doskonale wpisuje się w klimat i architekturę otoczenia, stanowiąc most między przeszłością a współczesnością. W projekcie budynku pojawiły się liczne nawiązania do architektury występującej na obszarze Ostrowa Tumskiego – regularny rytm dwukondygnacyjnych pilastrów, wydatny gzyms, masywna bryła dachu. Ponadto architekci przełożyli rygorystyczną symetrię fasady seminarium na osiową kompozycję elewacji hotelu.

We wnętrzach znajdziemy wielkoformatowe grafiki w postaci rycin na ścianach, które odwołują się do dziedzictwa Wrocławia. Te oryginalne wizualizacje powstały we współpracy z Muzeum Narodowym we Wrocławiu i studiem projektowym Kolektyf. Naturalne materiały, takie jak tradycyjnie wypiekana cegła, beton, czy skóra w połączeniu z designem inspirowanym historią i sztuką kreują niesamowite wrażenia. Charakterystycznym elementem dla The Bridge jest ściana wodna we foyer, nawiązująca do Odry i dawnego mostu, w miejscu którego znajduje się dzisiaj hotel. We wnętrzach nie brakuje też nawiązań do gotyku, na przykład w postaci baldachimów z woskowymi świecami w pokojach. Całość uzupełniają nowoczesne i komfortowe rozwiązania, takie jak stylowe fotele z portem USB.

World Luxury Hotel Awards to konkurs, do którego zapraszane są światowe ikony hotelarstwa. W tym roku miała miejsce już 15. edycja tego prestiżowego plebiscytu. Nagroda World Luxury Hotel Awards przyznawana jest na podstawie głosowania publiczności – swój głos może oddać bezpłatnie każdy podróżnik za pomocą strony internetowej. Wyróżnienie w tym konkursie jest szczytowym osiągnięciem w branży luksusowych hoteli.

The Bridge Wroclaw MGallery: przeszłość łączy się ze współczesnością

Ostrów Tumski połączony był niegdyś prawym brzegiem Odry mostem. Dokładnie w miejscu tego mostu znajduje się dzisiaj The Bridge Wrocław MGallery. Obiekt idealnie wpisuje się w gotyckie otoczenie Placu Katedralnego dzięki architekturze pełnej historycznych nawiązań. Hotel oferuje 184 stylowo urządzone pokoje, w tym szeroką gamę apartamentów, z których roztaczają się spektakularne widoki na miasto, Odrę oraz katedrę.

W The Bridge Wrocław MGallery przeszłość łączy się ze współczesnością, a industrialny design przeplata z historią i sztuką. Wnętrza zdobią między innymi wielkoformatowe grafiki XIX-wiecznego Wrocławia oraz reprodukcje zbiorów z kolekcji prywatnych i Muzeum Narodowego. W pokojach spotkać można nietypowych gości – 40 postaci historycznych – wśród nich biskupa wrocławskiego Andreasa Jerina czy dziedziczkę Wilczyc Therese Magdalene Hochberg. Łóżka zdobią baldachimy z woskowymi świecami. Hotel oferuje również rozwiązania nowoczesnych technologii, takie jak panel w pokoju, poprzez który gość komunikuje się z obsługą czy możliwość otwierania drzwi do pokoju smartfonem.

Kulinarnym sercem The Bridge Wrocław MGallery jest restauracja Craft bazująca na lokalnych składnikach i rzemieślniczym podejściu do kuchni. Oszczędne wnętrza restauracji zostały zaprojektowane przez pracownię H Hospitality, która stworzyła wiele projektów architektonicznych renomowanych restauracji w Amsterdamie, Dubaju, Londynie, Berlinie i Paryżu. Wnętrza Craft są ich jedynym polskim projektem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie