×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

To oni zaprojektują meble dla Opola

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 kwi 2017 11:30
To oni zaprojektują meble dla Opola
Konkurs małej architektury rozstrzygnięty I miejsce wizualizacja Miłosz Korczak, Tomasz Kieroczyk fot. UM Opole
To oni zaprojektują meble dla Opola
To oni zaprojektują meble dla Opola
To oni zaprojektują meble dla Opola
To oni zaprojektują meble dla Opola
To oni zaprojektują meble dla Opola

Rozstrzygnięto konkurs na projekty betonowych mebli, które mają pojawić się na opolskim rynku z okazji obchodów rocznicy 800-lecia lokacji miasta. Jurorzy najwyżej ocenili pracę Tomasza Kierończyka i Miłosza Korczaka.

REKLAMA

Celem konkursu „Sztuka w przestrzeni miejskiej – 800 powodów do wypoczynku”, organizowanego przez Fundację Górażdże we współpracy z Galerią Sztuki Współczesnej w Opolu, było zaprojektowanie i wykonanie z betonu elementów małej architektury spełniającej funkcję siedziska lub leżanki, które zostaną ustawione w centrum Opola przy Ratuszu.

Konkurs wzbudził duże zainteresowanie architektów i projektantów. W sumie zostało zgłoszonych 168 prac z całej Polski. W skład Sądu Konkursowego weszli m.in. znani polscy architekci i projektanci: Tomasz Rygalik, Zbigniew Maćków, Przemysław Łukasik, a także Elżbieta Molak. Jurorzy postanowili nagrodzić trzy prace:

I miejsce: Tomasz Kierończyk, Miłosz Korczak - 16 tys. zł brutto

II miejsce: Sebastian Dobiesz, Anna Grajper - 8 tys. zł brutto

III miejsce: Błażej Jarosz - 5 tys. zł brutto

Autorzy zwycięskiego projektu, Tomasz Kierończyk i Miłosz Korczak, to młodzi absolwenci Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Zaproponowana przez nich aranżacja ławek sprzyja spotkaniom ze znajomymi. Układy centryczne umożliwiają dogodne rozmowy w grupie, a urozmaicone aranżacje ławek i leżanek oraz ich zróżnicowane wymiary ułatwiają także nawiązywanie kontaktów z przypadkowo spotkanymi osobami.

Realizacja zwycięskiego projektu potrwa od maja do września br. Meble na opolskim rynku będą wykonane z betonu architektonicznego. Ich wykonaniem zajmie się współpracująca z Górażdże Cement firma Kroe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie