REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Trwa konkurs na projekt wystawy w Pawilonie Polskim na Biennale Sztuki w Wenecji 2022

  • Autor: PAP
  • 31 lip 2021 09:20
Trwa konkurs na projekt wystawy w Pawilonie Polskim na Biennale Sztuki w Wenecji 2022
Międzynarodowa Wystawa Sztuki – La Biennale di Venezia to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych na świecie. 59. Biennale rozpocznie się 23 kwietnia i trwać będzie do 27 listopada 2022. Fot.labiennale.art.pl.

Do 18 sierpnia 2021 r. trwa otwarty konkurs na kuratorski projekt wystawy w Pawilonie Polskim na Biennale Sztuki 2022 w Wenecji.

REKLAMA

Międzynarodowa Wystawa Sztuki – La Biennale di Venezia to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych na świecie. 59. Biennale rozpocznie się 23 kwietnia i trwać będzie do 27 listopada 2022.

Kuratorką generalną wystawy jest Cecilia Alemani. Komisarzem Pawilonu Polskiego jest Hanna Wróblewska, dyrektor Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki.

Każdy kraj zaprezentuje swoją własną wystawę w pawilonach Giardini i Arsenale oraz w historycznym centrum Wenecji.

- Nazwa wystawy została zaczerpnięta z książki surrealistycznej artystki Leonory Carrington (1917-2011). W latach pięćdziesiątych Carrington, mieszkając w Meksyku, wymyślała i ilustrowała tajemnicze opowieści, najpierw bezpośrednio na ścianach swojego domu, a następnie w małym notesie zatytułowanym „Mleko snów” – wyjaśniła Alemani.

- Obszar tematyczny Wystawy Sztuki został zakreślony po wielu rozmowach z artystami, które odbyły się w ciągu ostatnich miesięcy. Twórcom chodzi o próbę artystycznego uchwycenia tego momentu w historii, kiedy, na skutek pandemii, samo przetrwanie ludzkości jest zagrożone – dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie