REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

TVN ogłasza konkurs architektoniczny

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 maj 2016 15:22
fot. TVN / materiały prasowe

Telewizja TVN ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy strefy wejścia głównego do budynku Media Business Centre TVN S.A. położonego przy ulicy Wiertniczej 166 w Warszawie.

REKLAMA

Konkurs ma charakter otwarty, aby wziąć w nim udział pracownie architektoniczne muszą złożyć deklarację o chęci uczestnictwa w nim. W pierwszej kolejności zostanie przeprowadzony etap akcesyjny, w wyniku, którego wybrane pracownie zostaną zaproszone do zaprezentowania pracy konkursowej.

Zadanie konkursowe polega na przeprojektowaniu strefy wejścia głównego do budynku MBC przy ul. Wiertniczej 166 w Warszawie (siedziba TVN S.A.). Organizator konkursu za „strefę wejścia głównego” uznaje:

- Elewację wejściową (przeszklenie + „litery” wejścia).

-  Zagospodarowanie terenu przed wejściem.

- Strefę wnętrza znajdującą się w atrium budynku, związaną z recepcją i kontrolą użytkowników budynku.

- Układu urbanistycznego ulic Wiertniczej i Augustówka; granica pomiędzy dzielnicą Wilanów i Mokotów.

- Bryły i elewacji budynku MBC; budynek wzniesiony na początku obecnego wieku.

- Zabytkowej kapliczki i rzeźby św. Nepomucena oraz elementów zieleni.

 - Wewnętrznego atrium wejściowego w budynku MBC; ważnego elementu dla wizerunku TVN.

Celem konkursu jest uzyskanie najlepszego projektu, wyłonienie twórczego zespołu autorskiego, a w konsekwencji – uzyskanie finalnego, niepowtarzalnego efektu utożsamianego z wizerunkiem i marką TVN S.A.

Etapy konkursu i nagroda:

W pierwszej kolejności Organizator zapozna się i podejmie decyzje o zaproszeniu wybranych pracowni do następnego etapu, czyli do przygotowania projektu konkursowego. Następnie uczestnicy będą pracować nad projektami, które muszą zostać złożone do dnia 22 czerwca.

30 czerwca nastąpi ogłoszenie wyników i wyłonienie 3 najlepszych prac. Organizator przewiduje trzy równorzędne nagrody pieniężne, w wysokości po 15.000,00 PLN.

Zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy: „architekci@tvn.pl”. Termin nadsyłania upływa 16 maja, o godzinie 12:00. Szczegółowe informacje oraz harmonogram dostępne są na stronie: „www.tvn.pl/architekci”.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie