REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

W Lublinie powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Ogłoszono przetarg

  • Autor: PAP
  • 10 lis 2022 13:57
W Lublinie powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Ogłoszono przetarg
Urząd Miasta Lublina ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji i budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego dla osób z niepełnosprawnościami. fot. Shutterstock

Lubelski Ratusz ogłosił przetarg na budowę placówki wsparcia dla mieszkańców z niepełnosprawnościami.

REKLAMA

  • Urząd Miasta Lublina ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji i budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego dla osób z niepełnosprawnościami.
  • Nowa placówka powinna powstać w dwa lata.

Monika Głazik z biura prasowego UM Lublin podała, że do 24 listopada br. wykonawcy mają czas na składanie ofert w ogłoszonym przez miasto przetargu na opracowanie dokumentacji i budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego przy ul. Poturzyńskiej na lubelskim Czechowie w formule zaprojektuj i wybuduj. Według założeń ratusza w ciągu roku powstanie kompletna dokumentacja projektowa jednokondygnacyjnego obiektu o powierzchni użytkowej 424 mkw. Budowa, montaż instalacji i zagospodarowanie terenu wokół potrwają do końca listopada 2024 r.

Budowa centrum otrzymała 3,15 mln zł dofinansowania z Funduszu Solidarnościowego w ramach Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Centra opiekuńczo-mieszkalne".

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne - wskazała - kompleksowo wesprze dorosłe osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Zapewni wsparcie dla sześciu osób w formie pobytu całodobowego i dla 14 osób w formie pobytu dziennego. W ośrodku zatrudniony zostanie specjalistyczny personel m.in. terapeuci, instruktorzy, pielęgniarki, opiekunowie, psycholog, a także pracownicy administracji i obsługi. Wokół nowego budynku w części mieszkalnej i terapeutycznej znajdzie się taras umożliwiający uczestnikom odpoczynek i korzystanie z zajęć na świeżym powietrzu. Mieszkańcy będą mieli również możliwość uprawy ziół i kwiatów w ogródku.

Cytowany w komunikacie prezydent Lublina Krzysztof Żuk wskazał, że wszyscy podopieczni nowej miejskiej jednostki pomocy społecznej będą mieli zapewnioną pomoc i opiekę adekwatną do ich potrzeb wynikających z wieku i stanu zdrowia.

"Będzie to już kolejne w Lublinie ogniwo w systemie wsparcia osób z niepełnosprawnościami" - dodał.

(PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie