REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W Sopocie powstanie żłobek. W planach konkurs na koncepcję budynku

  • Autor: UM Sopot
  • 13 lip 2018 13:16
W Sopocie powstanie żłobek. W planach konkurs na koncepcję budynku
fot. pixabay.com

Władze Sopotu planują budowę żłobka. Jeszcze w lipcu br. zostanie ogłoszony konkurs na koncepcję.

REKLAMA

Pod uwagę władze Sopotu brały dwie lokalizacje: przy ul. Obodrzyców 18-20 oraz Kolberga 8. Mieszkańcy w ankiecie umieszczonej na stronie internetowej miasta, że nowy żłobek zostanie wybudowany na ul. Obodrzyców.

Tworzony jest program funkcjonalny placówki, który będzie podstawą do stworzenia koncepcji budowy żłobka. Na przygotowanie koncepcji zostanie ogłoszony konkurs, którego nagrodą, prócz gotówki, będzie zlecenie na przygotowanie projektu budowlanego. W budżecie miasta na nagrody przewidziano kwotę 15 tys. zł. Konkurs ogłoszony będzie do końca lipca br. Informacja o nim umieszczona będzie w Biuletynie Informacji Publicznej UMS.

Jednocześnie toczą się prace nad zmianą planu miejscowego, który dopuści budowę placówki w tym miejscu. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, plan powinien być uchwalony do końca bieżącego roku.

Projekt budowalny powinien powstać do końca przyszłego roku, tak by prace można było rozpocząć w 2020 roku. W nowej placówce prawdopodobnie powstanie 60 miejsc dla maluchów.

W mieście działa jeden publiczny żłobek – Puchatek, przy ul. Armii Krajowej 58.  W kurorcie funkcjonuje również  5 żłobków niepublicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie