REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Warszawska młodzież będzie mieć szansę wziąć udział w projektowaniu miasta

  • Autor: PAP
  • 27 maj 2022 16:00
Warszawska młodzież będzie mieć szansę wziąć udział w projektowaniu miasta
Warszawska młodzież będzie mieć szansę wziąć udział w projektowaniu miasta, fot. shutterstock

Centrum Myśli Jana Pawła II organizuje cykl wykładów i warsztatów dla młodzieży pt. "Miastotwórcy". Jego uczestnicy pod okiem ekspertów stworzą własne projekty miasta, które zostaną wydrukowane w technologii 3D jako makiety i zaprezentowane na wystawie. Zapisy ruszą 1 czerwca.

REKLAMA

W komunikacie przekazanym PAP poinformowano, że letni cykl zajęć dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych odbędzie się w dniach od 16 do 31 sierpnia. W programie m.in. wykłady dotyczące koncepcji miasta, warsztaty design thinking, rysunku architektonicznego oraz projektowania 3D. Zajęcia prowadzone będą w formule stacjonarnej.

- Chcemy zaangażować młodzież w proces twórczy polegający na stworzeniu miasta bliskiego sobie, ale też wyposażyć ją w praktyczne narzędzia, sprawdzić, czego potrzebują i zastanowić się wspólnie z nimi, jak to osiągnąć i jak zacząć realizować marzenia - powiedziała koordynatorka Miastotwórców Urszula Silwon-Bublej.

Wyjaśniła, że uczestnicy, podobnie jak architekci, zaczną od utworzenia projektu koncepcyjnego. Następnie odwiedzając muzea i instytucje kultury szukać będą inspiracji do tworzenia i działania, by móc przystąpić do kolejnego etapu, czyli projektu budowlanego - warsztatów design thinking.

- Wraz z trenerką pracować będą nad określeniem potrzeb swoich oraz rówieśników. Poznają także klasyczne koncepcje miasta oraz współczesne pomysły na to, jak powinno ono wyglądać. Wcielą się w rolę turystów, mieszkańców, bywalców i zastanowią jak oddolne inicjatywy miastotwórcze wpływają na kształt przestrzeni miejskiej - powiedziała koordynatorka projektu.

- W czasie warsztatów rysunku architektonicznego i projektowania 3D uczestnicy stworzą, pod okiem ekspertów, swoje własne projekty miasta, które następnie przy użyciu technologii druku 3D zostaną wydrukowane w postaci makiet i zaprezentowane na wystawie, na którą zaprosimy osoby odpowiedziane za kształt miasta, by tym samym, zakończyć prace odbiorem projektu" - powiedziała Urszula Silwon-Bublej

Zapisy na warsztaty rozpoczną się 1 czerwca br. za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej Centrum Myśli JP II. Zgłaszać się można do 23 czerwca.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie