REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Warszawski Ursynów ogłasza konkurs na projekt i wykonanie muralu Krzysztofa Krawczyka

  • Autor: PAP
  • 29 wrz 2022 15:01
Warszawski Ursynów ogłasza konkurs na projekt i wykonanie muralu Krzysztofa Krawczyka
Ursynowski ratusz ogłosił konkurs na projekt i wykonanie muralu przedstawiającego Krzysztofa Krawczyka, fot. Unsplash

Ursynowski ratusz ogłosił konkurs na projekt i wykonanie muralu przedstawiającego Krzysztofa Krawczyka. Prace konkursowe należy składać do 18 listopada. Zwycięski projekt ozdobi północą ścianę budynku przy ul. Barwnej 8.

REKLAMA

  • Krzysztof Krawczyk był mieszkańcem Ursynowa.
  • Ursynowski ratusz ogłosił konkurs na projekt i wykonanie muralu przedstawiającego Krzysztofa Krawczyka.
  • Mural z Krawczykiem ozdobi północą ścianę budynku przy ul. Barwnej 8.

"Bardzo zależy mi na tym, aby na Ursynowie w taki właśnie sposób upamiętnić Krzysztofa Krawczyka. Mieszkał w naszej dzielnicy, na osiedlu Jary, śpiewał o Ursynowie i nagrał nawet cały album +Witamy na Ursynowie+. Myślę, że po prostu kochał tę dzielnicę. Ursynów musi zatem pokazać, że nie zapomni tego wybitnego artysty" - powiedział burmistrz Ursynowa Robert Kempa. "Mam nadzieję, że będzie dużo projektów i będzie w czym wybierać. A ostatecznie powstanie piękny mural" - dodał.

W jednoetapowym konkursie może wziąć udział każdy, nie tylko mieszkaniec Warszawy. Praca konkursowa powinna zawierać plik z projektem, zapisany i dostarczony na nośniku pendrive oraz wydruk projektu muralu w formacie A4. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie dwie prace. Prace należy składać do 18 listopada, do godz. 16, w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 (Wydział Obsługi Mieszkańców, na parterze).

Komisja konkursowa, powołana przez zarząd dzielnicy Ursynów, dokona wyboru najlepszego projektu pod względem: walorów artystycznych, oryginalności i zgodności z tematyką konkursu. Ogłoszenie wyników planowane jest nie później niż 1 grudnia.

Ze zwycięzcą zostanie zawarta umowa na wykonanie muralu. Urząd na ten cel przeznaczy 100 tys. zł.

Krzysztof Krawczyk był mieszkańcem Ursynowa. Na przełomie lat 70. i 80. XX wieku mieszkał w bloku przy ul. Pięciolinii 10. Dlatego po jego śmierci, w kwietniu zeszłego roku, pojawił się pomysł, aby upamiętnić legendę polskiej muzyki muralem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie