×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wiata przystankowa nagrodzona za innowacyjność

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 11 gru 2020 11:00
Wiata przystankowa nagrodzona za innowacyjność
Wiata przystankowa Wenus, fot. mat. prasowe
Wiata przystankowa nagrodzona za innowacyjność
Wiata przystankowa nagrodzona za innowacyjność
Wiata przystankowa nagrodzona za innowacyjność

Firma Budotechnika, projektant i producent małej architektury miejskiej, została wyróżniona w konkursie Innowator Śląska. Uznanie jury zdobyła wiata przystankowa.

REKLAMA

Przystanek łączy światowe trendy designu małej architektury miejskiej oraz najbardziej pożądaną przez użytkowników innowacyjną funkcjonalność, ekologię oraz kwestie istotne dla inwestora, czyli wandaloodporność, ekonomię oraz funkcję reklamową. Dzięki swej wszechstronności doskonale sprawdzi się w małej gminie, mieście, jak i dużej metropolii. Wiata oferuje szereg nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań technicznych na podstawie zastrzeżonych wzorów oraz technologii. 

Przyznana nagroda stanie się z pewnością kolejnym impulsem dla pilchowickiej firmy do prowadzenia dalszych prac w kierunku inkubacji i transferu nowoczesnych technologii. Spółka jako projektant i producent małej architektury miejskiej sponad 30-letnim doświadczeniem w szczególności wiat przystankowych, toalet publicznych, gablot reklamowych itp. elementów ma świadomość ogromnych wyzwań i oczekiwań użytkowników oraz inwestorów wobec tego typu elementów przestrzeni miejskiej. Prowadzona od wielu lat strategia innowacji przynosi rezultaty. Budotechnika głęboko wierzy, że zaproponowane w modelu wiaty przystankowej Wenus rozwiązania staną się niebawem w gronie standardów tego typu małej architektury miejskiej zarówno w Polsce, jak i całej Europie.

Tegoroczna 12 edycja wydarzenia była rekordowa pod względem zgłoszonych rozwiązań. Do drugiego etapu konkursu wybrano 20 innowacji z 31 zgłoszonych. Laureatów konkursu wybrała dziewięcioosobowa Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli samorządów, świata nauki, jednostek wspierających biznes oraz samych przedsiębiorców, po zapoznaniu się z wynikami przeprowadzonych w firmach audytów technologicznych.

Ideą Konkursu Innowator Śląska jest promowanie i nagradzanie najbardziej innowacyjnych podmiotów z województwa śląskiego. Celem jest wyróżnienie tych firm i instytucji B+R, podejmujących się nowatorskich zmian przez wprowadzanie najnowocześniejszych technologii, nowych produktów czy też usług, które osiągają dzięki temu sukcesy biznesowe lub naukowe. Organizatorem konkursu jest Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju w ramach realizacji projektu „Enterprise Europe Network”.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie